• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

MEB EBA TV 31 Aralık Perşembe ve 1 Ocak Cuma canlı ders var mı?

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150
EBA TV üzerinden eğitime devam eden öğrenciler ve öğretmenlerin son günlerde en merak ettiği konu 31 Aralık tarihinin tatil olup olmadığıdır. Öğrenciler ve öğretmenler, MEB EBA TV 31 Aralık Perşembe ve 1 Ocak Cuma canlı ders var mı? sorusunu araştırmaktadır.
2021 yılının gelmesine sayılı günler kala eğitimlerine EBA TV üzerinden devam eden öğrenciler 31 Aralık ve 1 Ocak tarihlerinde ders olup olmayacağını araştırmaya başladı. Konu ile ilgili resmi açıklama MEB’ten geldi
MEB’in takvimine ve yönetmeliğine bakıldığında 31 Aralığın tatil olması gibi bir durum söz konusu değildir. Buna göre 31 Aralık tarihinde EBA TV üzerinden yapılacak tüm dersler tüm sınıflar için uygulanacaktır. Açıklamalarda 31 Aralığın yarım veya tam gün olacağına dair bir bilgi bulunmadığı için öğrencilerin derslere girmesi gerekir.

Ancak 1 Ocak ülke genelinde resmi tatil olacağı için ders yapılmayacaktır. Öğretmen ve öğrenciler 1 Ocak ve hafta sonu tatili ile birlikte 3 gün tatil yapacaklar.

1 Ocak ek ders ücreti kesilir mi?

Yapılan açıklamalarda 1 Ocak 2021 tarihinde öğretmenlerden ek ders ücreti kesilmeyeceği açıklandı.

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150
Bizim çocuklar normalde hiç ilgilenmezlerdi okulla falan. Bu sene hepsi özlemiş okulu. Koşa koşa geliyorlardı :/
Okul bide bi nevi evden çıkış, arkadaş ortamı, eğlence oyun gözüyle bakılan bi kurum olduğu için şimdi evde canlı ders ortamında ne arkadaşlığın ne de eğitimin tadı kalmamıştır.
Ama mecburiyet bi şekilde bu eğitim de alınmalı..

Sezen

Emektar Üye
Konular
692
MFC Puanı
90,220
Kız güya fen lisesine gidiyo o okul aşkıyla yanan cocuk yatakda ders dinleyip gevşedikce ben zıvanadan çıkıyorum:D

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150
Kız güya fen lisesine gidiyo o okul aşkıyla yanan cocuk yatakda ders dinleyip gevşedikce ben zıvanadan çıkıyorum:D
Ama okul aşkıyla yanan dedin,okul.mu varda sana aynı heyecanı yansıtacak??
Evde de yatakta ders dinleme aşkı kabarmış olabilir, biraz empati kur annesi??