• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Meğer o içecek zayıflatıyormuş

Herkül

Admin
Konular
8,797
MFC Puanı
17,440
Meğer o içecek zayıflatıyormuş
e1r4sW.jpg

İsviçre, Fribourg Araştırma Enstitüsü Dairesi, sıcak çay ve soğuk çay içen kişileri inceledi. Uzmanlar daha fazla kilo kaybı için soğuk çayın sıcak çaydan daha etkili olduğu sonucuna vardı...

İsviçre, Fribourg Araştırma Enstitüsü Dairesi, daha fazla kilo kaybı için soğuk çayın sıcak çaydan daha etkili olduğunu buldu.

Zafer Atamer'in haberine göre; Fribourg Üniversitesi Entegratif Kardiyovasküler ve Metabolik Fizyoloji Laboratuvarı sıcak ve soğuk çayın insan vücudu üzerindeki etkilerine yönelik bir araştırma yaptı.

Çalışmada bir fincan şekersiz çay içen 23 sağlıklı genç ve yetişkin kişi incelendi. Kişilerin metabolik ve dolaşım tepkileri karşılaştırılırken kafeinli soğuk içeceğin 3 derece, sıcak içeceğin ise 55 derece olduğu bildirildi.

Katılımcıların 90 dakika boyunca kan basıncı, kalp atışı, kalbin pompaladığı kan, oksijen tüketimi ve yağ oksidasyonu ölçüldü. Çay içmeden yarım saat önce ve sonra ölçülen değerler karşılaştırıldığında soğuk çay içerken enerji tüketiminin iki kat arttığı gözlemlendi.

Yapılan açıklamaya göre; soğuk çay içmek vücuttaki yağın yakılmasını sağlıyor ve kalpteki metabolik stresi azaltıyor. İsviçre Kalp Vakfı tarafından desteklenen bu çalışmaya göre soğuk çay kilo kontrolü için oldukça faydalı.

Herkül

Admin
Konular
8,797
MFC Puanı
17,440
Türk toplumu sıcak çayı daha çok tükettiğinden mi, yoksa amerikalılar soğuk çayı daha fazla tükettiğinden dolayımı OBEZ oluyor????

En iyisi herhalde ılık çay içek olacak :D:D:D

Konular
0
MFC Puanı
20
amerikalılar soğuk çay tüketiyor ama obez sıralamasında da bizden çok yukarıdalar öte yandan soğuk yiyecek ve içeceklerin zayıflattıgını bende duymuştum metabolizma içeceği vucut ısısında yakmak için ekstra efor sarfediyormuş ne kadar doğru bilemedim şuan

Herkül

Admin
Konular
8,797
MFC Puanı
17,440
amerikalılar soğuk çay tüketiyor ama obez sıralamasında da bizden çok yukarıdalar öte yandan soğuk yiyecek ve içeceklerin zayıflattıgını bende duymuştum metabolizma içeceği vucut ısısında yakmak için ekstra efor sarfediyormuş ne kadar doğru bilemedim şuan

Ama bu açıklama gayet mantıklı, soğuk yiyecekleri yakmak için ekstra çalışma var tuttum bu işi bundan sonra sıcaktan biraz uzak duracağım :D