• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Melo'dan açıklama! "Umarım G.Saray..."

SeRDaR

MFC Üyesi
Konular
431
MFC Puanı
2,790
Galatasaray'ın yıldız oyuncusu Felipe Melo ülkesinin önde gelen yayın organlarından Globo'ya açıklamalarda bulundu.
Galatasaray'da kalmak istediğinin altını çizen Melo, "Bana kiralık gönderileceğimi söylediklerinde satılmak istedim. Akıllarında benim geri döneceğim var fakat kesinlikle geri dönmeyeceğim. Umarım Galatasaray bonservisimi alır. Juventus'a kızgın değilim. Orada birçok arkadaş edinirken, yeni yeni tecrübeler edindim. Umarım bu sezon şampiyon olarak Şampiyonlar Ligi'ne katılırlar" dedi.
Türkiye'ye gelme kararı ile ilgili de konuşan orta saha oyuncusu, "Bilmediğim bir ortama geldiğimden içimde biraz korku vardı. Juventus beni kiralık göndereceğini söylediğinde Tanrı'nın adaletine sığındım ve benim için iyi oldu. Galatasaray finansal olarak reddedilemez bir teklif yaptı. Ailem de kısa sürede yeni evimize adapte oldu. İstanbul'daki futbol aşkı inanılmaz ve oldukça güzel bir şehir. Bana Rio'yu hatırlatıyor. Aradığım her şeyi burada buldum" ifadelerini kullandı.
Sarı-kırmızılı takımda attığı gollerle kariyer rekorunu kıran Melo, "Almeria'da yedi gol atmıştım. İtalya'da da birkaç gol attım. Fiorentina'da 4-3-3 oynuyorduk ve hücuma çıkmam oldukça zordu. Juventus'ta da aynı şekilde. Ancak Galatasaray'da oynadığımız 4-4-2 sistemi bana daha çok özgürlük sağlıyor. Ataklara katılarak sürpriz yapmamı mümkün kılıyor" diyerek Fatih Terim'in sisteminin kendisini olumlu etkilediğini belirtti.
Brezilya Milli Takımı'na geri dönmek için can attığını belirten başarılı futbolcu, "Eğer şu anda oynadığım seviyede devam edersem, şansın bana da geleceğine eminim. Şu anda kariyerimde 2 amacım var. Biri takımımda yaptığım işi layıkıyla sürdürmek, diğeri ise milli takımda oynama şansını tekrar ele geçirmek. Artık eski Felipe Melo yok. Daha sakin ve daha olgun bir oyuncuyum. Zamanında FIFA beni pozisyonumda Dünya'nın en iyi oyunculardan biri olarak göstermişti ve bu benim için çok özeldi. İstatistiklerim oldukça iyi, Milli Takımın Teknik Direktörü Mano da benim için kapıların kapandığını söylemedi. Bu yüzden umudumu sürdürüyorum" diye konuştu.