Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Metin2 PVP Server Kurulumu!

ReiS

 ‬
Co Admin
  • Üyelik Tarihi
    8 Ara 2012
  • Mesajlar
    17,181
  • MFC Puanı
    6,021
  • MFC SeviyesiMetin2 PVP server kurulumu oldukça zahmetli ve zor bir iştir. Saatler almaktadır. Bu konuda uzmanlaşan çok sayıda insan vardır. Ancak bu kişiler de oldukça çaba sarf ederek uzmanlaşmaktadır.

Metin PVP server kurulumu için indirmeniz gereken dosyalar MySQL ve Files şeklinde tanımlıdır. Bunun yanında mini pack ve eklenti pack dosyalarını da yüklemeniz gerekmektedir. Örnek bir Metin PVP server kurulumu aşağıdaki gibi olacaktır. MySQL Sonuç kısmından virüs kontrolü de saylanmaktadır. SkySoul yazılı kurulum için indirdiğiniz dosyalardan SkySouLFilesV1.tar.gz —> /usr, SkySouLMysqlV1.tar.gz —> /var/db’ye atılacak ve putty – virtual pc ye login olmak gerekmektedir. Bundan sonra dosyalar yüklenecektir. CD/USR imgesi karşınıza çıkacak ve buna enter diyeceksiniz. Rm-rf-game imgesine de “enter” şeklinde cevap vereceksiniz. Tar zxvf SkySouLFilesV1.tar.gz imgesine de “enter” dedikten sonra MySOL yüklenecektir. CD/var/db karşınıza çıkacak ve buna da “enter” demeniz gerekecek. Rm-rf mysql karşınıza çıkan öğe olacak. Buna da “enter” demeniz gerekecek. Tar zxvf SkySouLMysqlV1.tar.gz karşınıza çıktığında buna da “enter” dediğinizde reboot yapılacaktır. Oyunu açmak için CD/usr/game ve sh baslat.sh diyerek komutu başlatmanız gerekecektir. Yeni nacivat şifresi GM çarın ID ve şifresine sahip olmanız gerekmektedir.

Metin2 PVP server kurma konusunda dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden bir tanesi Metin2 server tanıtımı yapmanın yasak olmasıdır. Yardım gibi konular açmak da yasaktır. Zaten bir yardım bölümü bulunmaktadır.
 
Üst Alt