• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Microsoft Ofis Paketi İle Sistem Sağlık Durumu Ve Ofis Paketi Kararlığını Kısayol'dan Denetleme

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
Merhabalar

Microsoft, ofis paket sistemini , 2003 yılından sonra daha da geliştirmiş ve bana göre bir devrim olan simgesel menü (Ribbon) sürümü Ofis 2007'yi çıkartmış, Ofis 2007 , Ofis 2010, Ofis 2013, Ofis 2016, Ofis 2019, Ofis 2022 (gelmesi kuvvetle muhtemel sürüm,çünkü Microsoft Corp. her üç sene'de sürüm yenilemesi yapmakta) atası olmuştur.

Şimdi bu kısa açıklamadan sonra , asıl konumuza geçelim....

Konumuz, kısa yoldan ;

1.Kullandığınız işletim sisteminin sağlık durumunun öğrenme
2.Kurduğunuz Microsoft Ofis Sisteminin kararlı çalışıp çalışmadığını denetleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Adımlar

1.Adım :

Aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi "Microsoft Office Tanılama" yazılımı çalıştırılır.

Yazılım Kısa Özet Açıklama :

Microsoft Office Tanılama, tutarsızlık ve yetersiz performansın yaygın nedenlerini belirler ve düzeltir.

0.jpg

2.Adım :

Yazılımın denetleme işleminin bitirilmesi beklenir.Bu süre zarfın'da sistem kendi haline bırakılır.Bu esnada tamamlanan işlemlerin (tanımlama adımları ) incelenebilir.Mesela , TRWE_2012 sisteminin SMART yönünden diski mantıksal hatalı olduğundan yazılım bunu algılamış ve sonuca yansıtmıştır.

1.jpg

3.Adım :

Bu adımı TRWE_2012 ağ bağlantısını keserek zaafa uğratmıştır.Neden?

Çünkü ;

Bu adım'da;

Yazılım Microsoft Lisans Sunucusuna bağlanmakta ve bu bağlantı yolu ile;

3.1.İşletim Sisteminin lisansını kontrol ediyor.
3.2.Ofis paketinin lisansını kontrol ediyor.
3.3.Sistemin konum bilgilerini , kullanıcı izni olmaksızın sunucu'ya gönderiyor. (buna IP adresi dahil)

3.jpg

Böylece kısa yoldan sistemin sağlık durumu, ve ofis paketinin kararlı çalışıp çalışmadığını öğrenmiş oldunuz.

Son düzenleme: