• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Microsoft, Saçmalılıklarına Yenisini Eklemeye Hazırlanıyor: Windows Gezgini Değişime Uğrayacak Yakında.....!

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830

Windows 10 dosya gezgini tasarımı değişiyor​

Windows 10 dosya gezgini tasarımı yeni hali ile kullanıcılarla buluşuyor. Microsoft çok detay vermese bile hafiften göz kırptı.​

Microsoft tarafından geliştirilen Windows 10 işletim sisteminin dosya gezgini tasarımı değişime uğruyor.

Microsoft, 2015 yılından beri geliştirdiği Windows 10 işletim sisteminde birçok değişikliğe ev sahipliği yaptı. Windows 1.0, Windows 98, Windows XP, Windows 7, Windows 10 gibi birçok işletim sistemi kullanıcılarının karşısına çıktı. Windows 10 ile birlikte farklı bir döneme giren Microsoft, bu işletim sistemini sürekli güncellemeye başladı. 2015 yılından beri birçok değişime uğrayan işletim sisteminin dosya gezgini tasarımı da gelecekte değişebilir.

Windows 10 dosya yeni dosya gezgini tasarımı hafiften göz kırptı

Windows 10 dosya gezgini tasarımı Windows’un en eski sürümlerinden beri var olan bir uygulama. Bu uygulama sayesinde dosyalar arasında gezintiye çıkan kullanıcılar, istediklerine ulaşabiliyor. Microsoft, Edge ile ilgili bir blog yazısında yeni dosya gezgininden bahsetmese dahi yeni dosya gezgini tasarımını kullanıcılara gösterdi. Kullanıcılar bu durumu dosya gezgini tasarımının gelecek sürümlerde değişeceği olarak yorumladı.

Windows-10-dosya-gezgini-2.jpg

Yeni dosya gezgini tasarımı mağaza uygulaması ile kodlanmış gibi durmakta. Bununla birlikte eskisine göre daha sade olan ve daha az özellik içeren dosya gezgini için şimdilik bu görsel yer alıyor. Microsoft daha fazla bilgi paylaşmadı ve detay vermedi. Gelecek güncellemelerde Windows 10 file explorer tasarımının artık yeni haline kavuşacağı düşünülmekte. Bazı kullanıcılar bu durumun yalnızca Windows 10X için geçerli olduğunu düşünse de bazı kullanıcılar genel olarak tüm cihazlara yayılacağını düşünmekte.

Kaynak : BBC