• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Microsoft(TM) Windows Kayıt Defteri Editörünü "Not Tutma Yazılımı" Olarak Kullanma

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,095
MFC Puanı
20,930
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
___________________________________________________________________________________________________________

Not:

Az sonra aşağıda anlatılacak nasıl yapılır?/kullanılır? konusu, sanal alemdeki Web Sitelerin içinde "İLK KEZ" burada yayınlanacaktır.İsteyenler Google'den aratma yapabilirler....

___________________________________________________________________________________________________________
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Adımlar:

Adım_1 :

Klavyeden
Kod:
WinLogo +R = Windows Çalıştır
kutucuğu açılır.

1.png

Adım_2:

Windows Çalıştır kutuğunun text kutusuna
Kod:
regedit
yazılır.

2.png

Adım_3 :

Açılan Windows Kayıt Defteri editörün'de "kendi kullanıcı hesabınızın" ayarlarının saklı tutulduğu ;

Kod:
HKEY_CURRENT_USER
ana anahtarına bir alt ana anahtar ekleyin ve adını kendinize göre değiştirin. (aşağıdaki örnek'te Benim Notlarım olarak değiştirilmiştir, TRWE_2012 tarafından.......)

3.png
Şimdi alt ana anahtar'a bağlı , dilediğiniz kadar alt anahtarlar oluşturun ve bunları kendinize göre isimlendirin.Yukarıdaki örnekte;
Benim Notlarım adlı alt anahtar'a bağlı üç adet Notlarım_1/_2/_3 oluşturulmuştur.

Adım_4 :

Üçüncü adım'da oluşturduğunuz alt anahtarlardan birine tıklayıp , sağ bölümdeki gibi boş bir alan'a sağ tıklatıp, açılan sağ menü'den "Çoklu Dize Değeri" komut yordamını verin Windows'a.....

4.png
Ekran görüntüsünde daha önce'den oluşturulmuş multi-string değerleri görülmekte...

Adım-5:

Aşağıdaki görüntü'de dördüncü adım'da oluşturulan Çoklu Dize Değerine , DENEME NOTU ismi şeklinde isimlendirilmiş ve çift tıklanarak, basit bir durum notu yazılarak, not düşülmüştür.

5.png

Bu benzersiz, TRWE_2012 tarafından Windows XP'den beri kullanılan özellik sayesinde notlarınızı, kimsenin aklına dahi gelmeyecek bir yerde saklayabilir, yedekleyebilir (Windows kayıt defteri menüsü >> Dosya>>Ver komutu) , geri yükleyebilirsiniz. (Windows kayıt defteri menüsü >> Dosya>>Al komutu)

Windows kayıt defterini bu şekilde kullanımının , sistemin geneline bir zararı yoktur.Çünkü oluşturacağınız özel anahtarlar/alt anahtarlar ve çoklu dize değerinin özel içerikleri , Windows İşletim Sisteminde "TANIMLI DEĞİLDİR" , bundan dolayı Windows bunları "YOKSAYACAKTIR" ...

Not:

Bu forum konusunun her hakkı TRWE_2012 ve megaforum web sitesine aittir.

• Beğen
Tepkiler: Nur