Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Mini rinoplasti nedir?

Jade

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    30 Kas 2012
  • Mesajlar
    7,557
  • MFC Puanı
    221
  • MFC Seviyesi

Mini rinoplasti yani burun ucu estetiği, burun kemikleri kırılmadan sadece burun ucuna müdahale edilerek yapılan ameliyatıdır. Bu ameliyat özellikle burnun üst kısmında kemer içermeyen hastalara tercih edilmektedir.
Burnunuzda eğer kemer tabir edilen kemik ve kıkırdak fazlalığı varsa klasik burun ameliyatı tercih edilmelidir.
Mini rinoplasti ameliyatında uygulanan teknikle; burun ucu kıkırdakları inceltilir, burun kanatları küçültülebilir, burun ile dudak arasındaki açı değiştirilebilir (burun ucu kaldırılır), nefes alma problemleri düzeltilebilir.
Mini rinoplasti ameliyatı sedasyon anestezisi altında yapılabilmekle birlikte tercihen genel anestezi gerektirir. Ameliyat süresi 45-60 dakika kadardır ve hasta operasyon sonrası hemen evine gidebilmektedir.


Mini rinoplasti ameliyatı sonrasında 5 gün alçı atel yeterli olmaktadır. Alçıyı uygulamada amaç, burun derisinin tekrar kıkırdak ve kemiğe temasının sağlanması, bu sayede şişliklerin minimale indirilmesidir.
Mini rinoplasti ameliyatı sonrası göz kapaklarında morluk olmamakta, hasta ertesi gün günlük aktivitelerine geri dönebilmektedir. 
Üst Alt