Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Mitolojinin en unutulmaz efsaneleri

Satürn

Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    9 Şub 2015
  • Mesajlar
    41,192
  • MFC Puanı
    12,324
  • MFC Seviyesi

Kutsal kitaplarda anlatılan olayların dinsel bir öykü değil de gerçek tarihi anlattığını hiç düşündünüz mü? Mitolojinin bir masal değil deyaşanmış olayları naklettiği hiç aklınıza geldi mi? Hele Mars olayından sonra bu konu daha bir önem kazandı. Son yılların flaş ismi arkeologtarihçi antik diller uzmanı sosyal bilimci Zecharia Sitchin bu konuda yayınladığı bir dizi kitapla toplumu kökünden sarstı. Sitchin İnsanlığın Nibiru adlı bir gezegenden gelen Annunaki insanları tarafından yaratıldığını ve gçmişte Mezopotamya´da dev bir uygarlığın kurulmuş olduğunu ve Tufan´a neden olduklarını ileri sürerken Daniken´e hiç benzemiyor ve bir bilim adamı kimliği içersinde çok ciddi arkeolojik kanıtlar da gösteriyordu. Kısacası Sitchin´e itiraz etmek zordu. Size Sitchin olayını her yönüyle iletmek istiyoruz bu sayıda Sitchin´i ve kuramlarını gelecek sayıda da karşıt görüşleri okuyacaksınız. Eğer Sitchin buluşları doğruysaİnsanlığın tüm çehresi değişebilir kısacası oturup yeni bir tarih yazabilir ve inançlarımızı yenilemek zorunda kalabiliriz.

Geçen iki yıl içersinde dünyanın bilinmeyen tarihi ve geçmişin unutulan olayları konularında dikkat çeken en önemli isim Zechariah Sitchin´di; Sitchin "Dünya Tarihleri/Zaman Çizelgesi" adlı kitabında çarpıcı iddialarda bulundu ve şöyle diyordu; "...mitoloji bir hayal değildir fakat eski hatıraların saklandığı bir hazinedir; Kutsal Kitaplar bilimsel ve tarihsel bir döküman olarak harfi harfine okunduğu takdirde hayal edilenden daha eski ve büyük uygarlıklar varlıkları anlaşılacaktır. Mitoloji"Cennetten Dünyaya Gelen Kişi" yani mitolojik bilge Anunnaki tarafından Dünyaya verilen bilginin sonucudur. Geçmişte varolan ve unutulan 12. Gezegen Anunnaki´nin ev gezegenidir. Geçmiş sayısız gizemli anıyla doludur bunların unutulmuş olmaları yok ya da hiç olmadıkları anlamlarına gelmez. Uzak geçmişte dünya başka canlılar tarafından kullanılmış bir yerdir; Mısır Piramitleri iniş alanlarının fenerleridirler Sina Yarımadası 4.000 yıl önce tanrılar savaşında yok edilen özel bir üstür; insanlar ve tanrılar binlerce yıl önce büyük bir savaşı başlatmışlardı. Dünyaya uzaydan bakıldığında nükleer dev savaşın izleri görülebilir. Yale Üniversitesi tarafından da tanımlandığı gibi İnsanlık kaybolan uygarlığının küçük bir dilimini ancak 2.000 yılda keşfedebilmiştir. Sümer yazıtlarında ve Kutsal Kitaplar´da anlatılan tüm uygarlıklar çok daha eski bir uygarlığa bağlı olduklarını belirtirler...
 
Üst Alt