• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

MSÜ çıkmış Sorular,MSÜ sınavı 2018 soruları cevapları ne zaman açıklanır

Herkül

Admin
Üyelik Tarihi
4 Haz 2013
Konular
8,797
Mesajlar
29,744
MFC Puanı
17,440
MSÜ çıkmış Sorular,MSÜ sınavı 2018 soruları cevapları ne zaman açıklanır
ahMCu3.jpg

MSÜ soruları cevapları 18 Mart 2018 için heyecanlı bekleyiş başladı. Milli Savunma Üniversitesi soruları cevapları ne zaman açıklanacak sorusu ile ilgili ÖSYM son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor.

ÖSYM tarafından yapılacak olan sınavın başvuruları başvurular 9 Ocak tarihinde başladı ve 15 Şubat’ta son buldu. Sınav 18 Mart 2018 Pazar günü saat 10.15’te yapıldı ve 135 dakika sürdü. Sınava giren adaylar heyecanla sonuçların açıklanmasını beklemeye başladılar. Sınav sonuçları açıklanmadan önce de adaylar sorulara ve cevaplara bakarak tahmini puanlarını hesaplamaya çalışıyorlar. Soru ve cevap kitapçığının ne zaman erişime açılacağı ile ilgili ÖSYM tarafından henüz bir açıklama yapılmadı. Yapılan güncel açıklamaları haberimiz içerisinden takip edebilirsiniz.

Bu sınav sonrası adaylar fiziki değerlendirme, fiziki yeterlilik testi ve mülakat sınavlarından oluşan ikinci aşama sınavına çağırılacaktır. Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli daha önce yaptığı açıklamada, sınavın, temel yeterlilik testi ağırlığında olacağını, Türkçe, temel matematik, sosyal bilgiler ve fen bilgisi konularında toplam 120 çoktan seçmeli soru sorulacağını belirtmişti.

MSÜ SORULARI CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Milli Savunma Üniversitesi giriş sınavının soru ve cevap kitapçıklarının ÖSYM tarafından yayımlanması bekleniyor. Konu ile ilgili ÖSYM tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Yapılan güncel açıklamaları haberimiz içerisinden takip edebilirsiniz.

MSÜ SINAVI NE ZAMAN?

MSÜ öğrencisi olmak için Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2018-MSÜ) ÖSYM tarafından yapılacak ve değerlendirilecektir. Sınav, 18 Mart 2018 Pazar günü tüm il merkezlerinde yapılacak, saat 10.15’te başlayacak ve 135 dakika sürecektir.

MSÜ SINAVINDA KAÇ SORU SORULACAK?

Sınavda adaylara 120 soru sorulacak. İkinci aşama sınav sistemine çağrılacakları belirlemek amacıyla ÖSYM tarafından 18 Mart'ta yapılacak sınavın, temel yeterlilik testi ağırlığında olacağını, Türkçe, temel matematik, sosyal bilgiler ve fen bilgisi konularında toplam 120 çoktan seçmeli soru sorulacağını belirten Canikli, eğitim ve öğretime süresinde başlayabilmek için böyle bir düzenleme yaptıklarını kaydetti.

Adaylar için, Türkçe'den 40, Sosyal Bilimler (Tarihten 5 soru, Coğrafyadan 5 soru, Felsefeden 5 soru, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi veya ilave Felsefe Sorularından 5 soru) olmak üzere 20 soru, Temel Matematik'ten 40 soru, Fen Bilimleri (Fizikten 7, Kimyadan 7 ve Biyolojiden 6 soru) olmak üzere toplam 20 soru sorulacağı açıklanmıştır.

Her aday için Ağırlıklı puanlar kendi içinde en küçüğü 100, en büyüğü 500 olan puanlara dönüştürülerek adayların MSÜ-SAYISAL (SA), MSÜ-EŞİT AĞIRLIK (EA), MSÜ-SÖZEL (SÖ) ve MSÜ-GENEL (GN) puanları oluşturulacak.

MSÜ SINAV GİRİŞ YERLERİ ÖĞRENMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ ADRESE GİDİNİZ

https://ais.osym.gov.tr/
 
Üst