• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Muhabbet Kuşu İçin Meyveler

vioLeta

Özel Üye
Konular
946
MFC Puanı
540
Meyveler, muhabbet kuşlarının temel besin kaynakları arasında yer alır. Muhabbet kuşunuza meyve vermeden önce dikkat etmeniz gereken en önemli konu, meyvelerin taze olmasıdır. Aldığımız taze meyveleri muhabbet kuşunuza vermeden önce iyice yıkamalısınız. Aksi takdirde güzelce yıkanmayan meyvelerin üzerinde kalan ilaç kalıntıları zehirlenmelerine neden olabilir.

Yavru muhabbet kuşları meyveleri tanımadıkları için sizin kuşlarınıza meyveleri sevdirmeniz gerekir. Bu işe tatlı elma ve armutla başlayabilirsiniz.

Muhabbet kuşumuza hangi meyveleri vermeliyiz?

Elma, armut, üzüm, portakal, mandalina, çilek, kiraz, böğürtlen, dut, ahududu, şeftali, kayısı, muz, kavun, ananas, kivi, erik, mango.

Muhabbet kuşumuza hangi meyveleri vermemeliyiz?

Hurma ve incir, çok fazla meyve şekeri içerdiği için fazla tüketmeleri şişmanlamalarına neden olabilir. Ayrıca avokado çok yağlı ve toksitli olduğu için, taze hurma, greyfurt, limon çok fazla sitrik asit içerdiği ve ekşi olduğu için muhabbet kuşlarınıza verilmemelidir.

Konular
14
MFC Puanı
170
benden bile cok tur yiiyor :D e daha ne yicek

vioLeta

Özel Üye
Konular
946
MFC Puanı
540
Hiç besledin mi bilemem ama ben besleyen birisi olarak her şeyi yediğini bilirim :) yani muhakkak kahvaltı olsun 5 çayı oldun hep sofrada benimle olmuştur. Her şeyin tadına bakarlar ve severler yerler Autocrat merak duygusu fazla gördüğünü yemek isteyebiliyorlar. Tabii kafesten çıkartılmazsa da sadece sizin verdiklerinizle yetinirler :)

Konular
14
MFC Puanı
170
Hiç besledin mi bilemem ama ben besleyen birisi olarak her şeyi yediğini bilirim :) yani muhakkak kahvaltı olsun 5 çayı oldun hep sofrada benimle olmuştur. Her şeyin tadına bakarlar ve severler yerler Autocrat merak duygusu fazla gördüğünü yemek isteyebiliyorlar. Tabii kafesten çıkartılmazsa da sadece sizin verdiklerinizle yetinirler :)

yıllar çok uzun yıllar once olmustu bir muhabbet kuşum ..iredeleycek aklım halim zamanım olmadı halada severim .. ama güzel kuslar bi kaç akrabamda daha sonrai yıllarda sizin dediğinize yakın bir bağ gordum baya sasırdığım seyler oldu o yuzden sevimli ve tatlı kuslar ... herseyi yiyor olması daha iyi ...

tesekkurler ...

vioLeta

Özel Üye
Konular
946
MFC Puanı
540
Aradaki bağ sadece yemek vs de değil.. Sevgileri ve bağlılıkları mükemmel. Ama yavru iken almak gerek.. Büyük yaşını almış muhabbet kuşlarını alıştırmak zor olabiliyor. Benim hiç o yönden sorunum olmadı genelde en fazla aldiğım kuş 6 aylıktı :) son beslediğik ve bağlılığı insanı kıskandıracak türdendi.

Konular
14
MFC Puanı
170
Aradaki bağ sadece yemek vs de değil.. Sevgileri ve bağlılıkları mükemmel. Ama yavru iken almak gerek.. Büyük yaşını almış muhabbet kuşlarını alıştırmak zor olabiliyor. Benim hiç o yönden sorunum olmadı genelde en fazla aldiğım kuş 6 aylıktı :) son beslediğik ve bağlılığı insanı kıskandıracak türdendi.

ya insanı gec insan dediğin daha vefasızdır bak ben insan bile beslemiyorum dusun:D bi kendimi belemek tercihindeyim:D neyse dediğim gibi sadece gordum ben beslediğimde 12 falandı yasım belkide 11 biraz sıkıntılı bi donemdi hediye getirmişlerdi yavru idi lakın cocuk aklı gogsundeki tüyleri çok tatlı bi mavi idi ama çok tatlı ben boya zannettim ve yıkadım kuşu e kış ayı :D ne ettikse olmadı çok üzülmüştüm o da son beslediğim hayvan oldu ...

vioLeta

Özel Üye
Konular
946
MFC Puanı
540
Banyodan sonra özellikle kıs aylarında dikkat etmek gerek...

vioLeta

Özel Üye
Konular
946
MFC Puanı
540
Anladım hayırlısı :))