• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Mustafa Ceceli

Üyelik Tarihi
31 Ocak 2013
Konular
2,686
Mesajlar
4,928
MFC Puanı
180
1986 yılında orgla tanışır.2 yıl aldığı piyano eğitimi sonrası öğretmeni konservatuar eğitimi almasını süyler.Ancak ailesiyle aldığı karar doğrultusunda,müziği v okulu birlikte devam ettirmek ister.
Lise yılların da ilk müzik grubu kurar ve aranjeler yapmaya başlar.Daha sonra Ankara Üniversitesi Veteriner Hekimliği Fakültesini kazanır.Bu dönemde arkadaşlarının kurduğu bir müzik grubuna dahil olarak,keyboardıyla sahne almaya başlar.TRT’nin yaz konserleri projesinde de yer alan Ceceli,öte yandan hazırladığı demo kayıtlarıyla aranjörlük knusunda kendisini yetiştirir.
Üniversitenin 3. yılında tekrar sınavlara girer ve Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümünü kazanır.Bu adımla Ankara’daki müzik hayaını oktalamış olur ve İstanbul’a yerleşir.Kısa bir süre sonra ”Cenk Eren ve Nükhet Duru” orkestrasıyla çalışmaya başlar.Cenk Eren’in vokalistliğini yapan Merih Ermekastar’ın albümüyle birlikte profesyonel aranjörlük hayatınaadım atar.
Bu albümün referansıyla Ozan Doğulu ile tanışır ve hemen ardından, Kenan Doğulu ”Aklım Karıştı”şarkısı Mustafa Ceceli düzenlemesiyle albüme girer ve Sezen Aksu’ya kadar uzanan müzik yolculuğu başlamış olur.Sezen Aksu’ya albümlerinde ve sahnede eşlik etmeye başlar.’İkili Delilik,Hükümsüz ve Gidemem”şarkılarını düzenler.Düzenlemesini yaptığı Kenan Doğulu’nun ”Cakkıdı”yoğun ilgi görür.Derken;Cenk Eren, Nükhet Duru, Emre Altuğ, Levent Yüksel, Hande Yener, Serdar Ortaç, Bengü, Melih Görgün, Gökhan Tepe, Ziynet Sali, Gülşen, Betül Demir, Murat
Boz, Burak Kut, Sıla, Hepsi, Emel Müftüoğlu, Ajda Pekkan ile devam eden hızlı yükselişi başlar.
Sansun Demir ve Behzat Gerçeker’den gelen teklif üzerine ENBE orkestrası albümünde konuk sanatçı olarak Sezen Aksu’nun ”Unutamam” adlı şarkısını düzenler ve seslendirir. 35. Altın Kelebek Ödülleri gecesinde ”En iyi çıkış yapan solist”ve ”Power Türk video müzik ödülleri yarışmasında; ”En iyi çıkış yapan video klip” ödülünü alır ve Ceceli’nin bu şarkıyla solistik kariyeri başlamış olur.Uzay Heparı ”Sonsuza”albümünde ”Karanfil”adlı şarkıyı yorumlar.
Mustafa Ceceli’ye müzik hayatın da onu seven melekler olarak başarılar diliyoruz. İyiki varsın Ceceli :)
 
Üst