Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Mutluluğa engel olan ilişki hataları

Herkül

Canım Dedem
Genel Sorumlu
Konum
BERGAMA
 • Üyelik Tarihi
  4 Haz 2013
 • Mesajlar
  33,196
 • MFC Puanı
  67,446
 • MFC Seviyesi

Mutluluğa engel olan ilişki hataları

Tahammül sınırlarının daraldığı, çokça dijital uyaranın olduğu bir ortamda ilişkilerin sağlıklı bir şekilde devam etmesi zor ancak mümkün.

Günümüzde ilişkileri sürdürmek gerçekten büyük iş. Tahammül sınırlarının daraldığı, çokça dijital uyaranın olduğu bir ortamda ilişkilerin sağlıklı bir şekilde devam etmesi zor ancak mümkün. Bazı hatalardan sakınarak mutluluğu yakalayabilirsiniz. İşte ilişkilerde yapılmaması gereken hatalar.

Eğlenmeyi atlama

Hayat zor ve yoğun olabilir. İşinizden sevdiğinize vakit bulamıyor olabilirsiniz. Ancak beraber eğlenmek için vakit ayırmaya çalışın. İlişkilerinde beraber gülen, komlik anlar paylaşan çiftler daha mutlu bir birliktelik yaşıyor. Aranızdaki espriler ve eğlenceli anlar ilişkinizi güçlendirecek.

Sevgini göster

Bazen insanların sevgisinin ve ilgisinin sonsuza kadar süreceğini zannedebiliriz. Onların varlığının sonsuz olduğunu... İlişkinizi ihmal etmeyin. Olabildiğince sevginizi belirtin, sevgililer gününü veya yıl dönümlerini beklemeyin. İlişkinizi takdir ettiğinizi her gün ufak hareketlerinizle göstermeye çalışın, büyük jestler yapmanıza gerek yok.

Sinirlendiğinde susma

Sinirlendiğiniz veya kızdığınız zaman sevdiğinizi yok saymayın. İnsanların zihin okuma kabiliyeti olsaydı birçok ilişki çok daha kolay olurdu ancak şimdilik böyle bir gelişme olmadı. Bu nedenle sizi kızdıran durumlarda susarak tepki vermek yerine sorunu konuşarak çözmeye çalışın. Susup birbirinizden uzaklaşmak yerine konuşarak çözdüğünüz problemler ilişkinizi güçlendirir.

Ayrılıkla tehdit etme

Kızgınlık istemediğiniz şeyleri söylemenize yol açabilir. Ancak tartışmalarda kullandığınız 'ayrılma tehdidi' sadece ilişkinize zarar verir. Bu sözler söylendiği zaman her iki tarafta da zincirler kopabilir. Bu nedenle gerekirse içinizden 10'a kadar sayın, yetmiyorsa 100'e kadar; hatta dilinizi ısırın. Çünkü güvenin olmadığı bir ilişki asla uzun süremez.

Kıyasalama

Arkadaşınızın veya çevrenizdekilerin ilişkisi çok mu romantik görünüyor? Problemsiz mi zannediyorsunuz? Sosyal medyada mükemmel yansıtılan şeylerin doğru olmadığını defalarca gördük bu nedenle iki insan arasındaki ilişkisini o iki insandan başkası bilemez. Siz de kendi ilişkinizi gördükleriniz ile kıyaslamayın çünkü görünenler gerçekte olanlardan çok farklı olabilir.

Tembel olma

İlişkilerin balayı evresi geçtikten sonra ilgi ve düşkünlük kenara atılan ilk şeyler arasında. Ancak bir ilişkiyi romantiklik konusunda tembel olmaktan daha fazla birşey yıpratamaz. İnsanların doğasında iletişim ve ilgi isteği var. Sevgi ve aşk için tembelliğin uzun süre ilişkiniz etrafında dolaşmasına izin vermeyin. Sarılın, sevdiğinizi öpün, küçücük şeyler kocaman farklar yaratabilir.
 

Sezen

Ne Diyosak O....
Özel Üye
 • Üyelik Tarihi
  22 Eki 2015
 • Mesajlar
  14,109
 • MFC Puanı
  18,478
 • MFC Seviyesi

abi evlililker evcilik oyunu oldu 1000 ciltlik ansiklopedi yazılsa boşa :)
 

Çekil şurdan salak

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
 • Üyelik Tarihi
  1 Ağu 2017
 • Mesajlar
  305
 • MFC Puanı
  0
 • MFC Seviyesi

Her türlü ilişkinin en büyük sorunu iletişim eksilikgi.
İnsanlar niçin kendilerini birbirlerine yeteri kadar ifade etmekten kacinir anlam veremiyorum.
İstekler ve beklentiler dile getirilirken kadınlar ve erkekler inanılmaz catisiyor. Başlangıçta otelenen şeyler sonra göze batmaya ve ilişkiyi yıpratmaya başlıyor .

Sonra Türk insanı gülmüyor eğlenmiyor belki ekonomik sebeplerden belki kültürel ama gerçekten eğlenmeyi ve ondan keyif almayi bilen insan sayısı çok az.
 
Üst Alt