• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Namus Kavramı

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
NAMUS KAVRAMI

Namus ikinin arasındaki bir değildi...
Veyahut da ikinin arasındaki iki de değildi...
-
Desem ki size; aslında apaçık çıplaklık bile değildi...
Ama inanmazsınız...
İnançlar nehir gibidir rayların ayrı yönleri gibi,
velhasıl bir noktada birleşirdi,aksi olsa tüm yönler yörüngesizleşir,
Ve bilimum kazalara meydan verirdi.
Demem o ki: İş nasıl baktığından ve düşündüğünden ileri gelir...
Günümüzde de bildiğimiz o kadar açıklığın altında çirkinlikler oluşunu daim bilmekle yaşamak ve duymak arasındaki,
o muazzam uçurumlar, başkaca uçurumlara mahal verirken;
Bununla birlikte sahtece bir hayatın içindeki temizliği sorgulayıp dururuz...
O eşi olmayan ,hiç birimize ve hepimize sunulan temizliği kast ediyorum.

Bir kadın başını yere niçin eğmeli? O bir deve kuşu mudur?

Bir erkek niçin eli cebinde suratında alaycı ve bol egosunu tatmin etmek adına her hangi bir köşeden yürümekte olan,
kadına tatminkar bakışlar savurur?

İşin en tuafı ise söz gelimi demiyorum aynen ekliyorum: En kültürlüsünden tutunda en cahiline kadar,
Baktığınızda ,size anlattıkları ya da kendilerinin en doğru anlayışı şudur: Erkeğim en nihayetinde yaparım. Ederim.
Ve en son olarak az kullanılmış ya da, hiç kullanılmış alırım...

Alkol kullanmam ama seks yaparım, kültürlüyüm ya da cahilim yine de kadınlara sarkarım, onları aşağı görür çokta kolay elde edebilirim.

Ya da kadın gibi düşünürüm ki; onları kırmadan elde eder ama yine bildiğimi okurum...

Kadın niçin aptaldır? Kadın niçin kolayca elde edilir, ya da kadın niçin akıllı oluşuyla yalnızlaşır?...

Toplumsal olarak kadının yeri dün de bugün de değişmedi...
Bir çok şeyin değişmediği gibi ve değişemeyeceği gibi zannederim zor ama imkansız değil.
Sorunun ana kaynağı bilinçsiz ana ve baba olmaktan, başka da hiç bir şey değildi...
Ebeveynler temel olarak çocuklarına tam eksiksiz olarak eğitim vermiyorlar...
Bunun yanında baskıcı ahlak anlayışı sunuyorlar...
Sonuç itibariyle öfkelenip, masumcuk rolü ya da;
"Siz kadınların hiç mi suçu yoktur?" demeleri ise gereksiz cümle sarfiyatından başkaca hiç bir şey değildir.
Burada anlatılmak istenen pekçe açıktır: Suçlu ya da kurban arayışı niyetinde olmak ahmaklık olurdu.
Erkeklere dayatmak ise açık hedef gösterişidir, bölye bir şey söz konusu dahi olamaz.
Toplumsal gerçeğimizle yüzleşelim ve o doğrultuda çözümlemelere gidelim ve yetinmeyelim bir zahmet değişelim,
En basitinden hiç tanımadığınız birine "Canım" diye hitap etmeyelim...
Ucuz insan topluluklarına katılmayalım, şunu yapmak hiç de zor olmasa gerek diye düşünürüm;
"Hiç tanımadığınız birine ailenizmiş gibi yaklaşın."...
Ve öyle davranın, çünkü başkaca hayatınız olmayacak.
Çünkü siz bir kişi iken aslında kocaman bir ailesiniz ve hala teksiniz ama kocaman bir ailesiniz.
-Not: Bana göre namus şudur: rahatça ,içtenlikle birine baba,anne,teyze ,amca,abla,ağabey,dayı, akranım ,diye bilmektir namus.
Yani ailemmiş gibi...-

Dip not: Açık bir deniz vardır masmavidir, bir de kapalı deniz vardır o da koyu gridir...