• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Nasıl flört edilir?

Üyelik Tarihi
20 Haz 2009
Konular
2,315
Mesajlar
4,689
MFC Puanı
1,680
Flört, ilişkinin ilk adımıdır. Güzel bir flört dönemi, sağlam bir ilişkinin de başlangıcı olabilir.

flort-mkle.jpg


Birbirinden hoşlanan kadın ve erkeğin bir ilişkiye başlamadan önce birlikte olabilmek için birbirlerini test ettikleri bir ön safhadır flört. Bir çeşit oyundur. Çünkü asla ilişki aşamasına geçtiğinizde olduğunuz kadar açık değilsinizdir flörtte. Karşılıklı olarak kendinizi anlatma, tanıtma evresidir bu.

Tabii bu kendini anlatma sadece sözlerle değil, bakışlarla, tavırlarla, giyim şekliyle, kısacası sizi siz yapan her şeyle olur. Aynı şekilde karşınızdakinin de sözlerinden, bakışlarından, oturup kalkmasından, çevresindeki insanlardan, olaylara gösterdiği tepkilerden algılamaya çalışırsınız.

Dişiliğinizi yansıtın
Flört aşamasında bir erkeğin kadında aradığı yegane özellik, dişiliktir. Bunu sadece seksapalite olarak algılamamak gerekiyor. Anaç ve şefkatli yanınızla birlikte tüm kadınlığınızı; davranışlarınızla, göz temasınızla karşı tarafa yansıtmalısınız.

Flört, ilişkinin ön safhasıdır demiştik. İlişki ne zaman başlar derseniz, yatağa girdiğiniz anda! O noktadan sonra flörtöz oyunlar sona erer; ruhunuzla, bedeninizle ve sizi siz yapan her şeyinizle açılırsınız karşı tarafa.

Sizi arzulamasını sağlayın
Flörtte asıl meziyet, erkeğin ilgisini ayakta tutabilmektedir. Açık konuşmakta yarar var; aklınızla, söylediklerinizle karşı tarafı etkilersiniz, ancak bir erkeği kadına yaklaştıran temel nokta, onu arzulamasıdır.

Bırakın ilk adımı o atsın
Flörtte birinci adımı erkeğin atmasına izin verin. Zira bu, “kaçan kovalanır” kuralının bir parçasıdır. Erkek, “Ben bu kadını nasıl elde ederim?” diye düşündükçe, size karşı ilgisi ve heyecanı da artar. Siz herhangi bir girişimde bulunmadan, ondan ilk adımı beklemeye devam ettiğiniz sürece de erkek bilinçaltındaki savaşçı ruhunu açığa çıkarıp sizin için mücadele etmeye karar verir. Hem beğenildiğini ve peşinden koşulduğunu bilmek hangi kadının hoşuna gitmez ki!

Beden dilinizi iyi kullanın

İlk adımı attıktan sonra flört aşamasına geldiğinizde beden dilinizi iyi kullanabilmeniz önemlidir. Bir kere kendinizden emin görünmelisiniz. “Acaba güzel görünüyor muyum, beni alımlı bulacak mı?” sorularını aklınızdan çıkarın. Şu üzerinizdeki elbiseyi çekiştirmekten de vazgeçin. Tedirgin tavırlar ve özgüvensiz bakışlar karşı taraf için oldukça iticidir.

Rahat tavır takınarak aranızdaki mesafeyi fazla uzak tutmadan konuşmaya çalışın. Konuşurken arada koluna, omzuna hafif dokunmak, karşı tarafı etkilemek, samimiyetinizi göstermek için iyi bir yoldur.

Göz teması kurun
Onunla konuşurken sürekli göz teması kurun. Diyelim ki bir yemektesiniz. O yemek yediği esnada, siz yemeği bırakıp bakışlarınızı fark edene kadar onun gözlerinin içine uzun uzun bakın. Size baktığında da yine gözlerinin içine bakarak gülümseyin ve gözlerinizi çekin. Yani bakışmalarda ipler sizin elinizde olsun. Bu, pek çok erkeğe çok çekici gelir.

İlk öpüşme testi
Flörtün en güzel kısmı, ilk öpüştüğünüz andır. Belki de hayatınız boyunca unutamayacağınız bir anı olacaktır. “İlk adımı atsam yanlış anlaşılır mıyım acaba?” diye düşünmeyin. O devir çoktan geçti. Anın tadına varmaya ve flört ettiğiniz erkeğin sizi sevgiyle öpüp öpmediğini anlamaya çalışın. Kalp atışlarınızın hızlandığı, dudaklarınızın dudaklarına değdiği o sevgili dolu öpüşme anı, flörtünüzün sağlam bir ilişkiye doğru gittiğinin sinyallerini verecektir.
 
Üst