Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Nazoster Nazal Sprey Nedir

BoluBeyi

Hepinizin Canı Cennete ..!
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    24 Mar 2017
  • Mesajlar
    4,414
  • MFC Puanı
    2,917
  • MFC Seviyesi

Nazoster Nazal Sprey Nedir, Ne İşe Yarar, Yan Etkileri, Nasıl Kullanılır

KISA TANITIM:

İlacın Etken Maddesi Mometazon furoat monohidrat’tır. Nazoster Nazal Sprey, vücutta kızarıklık, şişlik ve iltihaba sebep olan kimyasalların salınımını engelleyen bir ilaçtır. Bu ilaç, 2-11 yaş üzeri çocuklarda mevsimlere bağlı alerjik nezle (saman nezlesi) ve yıl boyu devam eden alerjik nezle belirtilerinin tedavisinde; 12 yaş ve üzeri ergenlik yaşındaki gençler ve erişkinlerdeki mevsimlere bağlı alerjik nezle (saman nezlesi) belirtilerinden korunmak amacıyla ve 18 yaş üzeri gençlerde ve erişkinlerdeki burunda bulunan poliplerin, tıkanıklık ve koku duyusu kaybı dahil ilgili belirtilerin tedavisinde kullanılır.

NAZOSTER NAZAL SPREY HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR:

İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
Bu ilaç, 2-11 yaş üzeri çocuklarda mevsimlere bağlı alerjik nezle (saman nezlesi) ve yıl boyu devam eden alerjik nezle belirtilerinin tedavisinde; 12 yaş ve üzeri ergenlik yaşındaki gençler ve erişkinlerdeki mevsimlere bağlı alerjik nezle (saman nezlesi) belirtilerinden korunmak amacıyla ve 18 yaş üzeri gençlerde ve erişkinlerdeki burunda bulunan poliplerin, tıkanıklık ve koku duyusu kaybı dahil ilgili belirtilerin tedavisinde kullanılır.
Son zamanlarda burun ile ilgili herhangi bir kaza veya ameliyat geçirmiş olmak, burun içinde yaralar veya ülser, verem (tüberküloz) veya herhangi bir enfeksiyon varsa ya da gözlerde uçuk virüsü veya göz tansiyonu gibi durumlardan herhangi birine sahipseniz bu ilacı kullanmadan önce durumunuzu doktorunuza söyleyiniz.
Bu ilacı kullanmaya başladıktan bir kaç gün içerisinde iyileşme belirtileri görülür. Bir hafta sonra belirtilerinizde iyileşme olmazsa doktorunuzu bilgilendiriniz.
Bu ilaç vücutta enfeksiyonlarla savaşan kan hücrelerinin azalmasına sebep olabilir. Hasta ve enfeksiyonlu kişilerle temastan kaçınınız.
İlacın gözünüze kaçmasından sakınınız. Eğer kazara gözünüze teması halinde bol su ile yıkayınız.
Bu ilacın kullanımı sırasında burun kanaması veya burunda iyileşmeyen yaralar gibi bir durum görüldüğünde acil yardım için derhal doktorunuza bildiriniz
Tedaviden iyi sonuç alabilmeniz için, ilacınızı düzenli bir şekilde kullanınız.
İlacı 2 yaşın altındaki çocuklarda kullanmayınız.
Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmamalısınız.

NAZOSTER NAZAL SPREY’İN KULLANIM ŞEKLİ:

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
Her kullanımdan önce ilaç şişesini iyice çalkalayınız. Kullanmadan önce burnunuzu temizleyiniz. Parmağınızla burun deliklerinden birini kapatınız. Başınızıı dik tutup pompanın ucunu diğer burun deliğinize sokup tam nefes alırken ilacı önerilen miktarda püskürtünüz. Ardından aynı işlemi diğer burun deliğiniz için tekrarlayınız.

İLACIN OLASI YAN ETKİLERİ :

Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
Burun kanaması veya burunda iyileşmeyen yaralar gibi bir durum görüldüğünde acil yardım için derhal doktorunuza başvurunuz.


İlaç Etken Maddesi: Mometazon furoat monohidrat

İlaç Marka İsmi: Nazoster Nazal Sprey
 
Üst Alt