Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ne olacak halimiz?

ByOnur58

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    7 Ocak 2015
  • Mesajlar
    2,114
  • MFC Puanı
    10
  • MFC Seviyesi

Bakmayın siz "Fenerbahçe'de hiçbir futbolcunun maaş-prim alacağı yoktur" haberlerine. Bırakın maç primlerini, takımda aralık ayından bu yana maaş alamayan oyuncular var.

Ligin bitmesine sadece 9 hafta kaldı ve şampiyonluğun en büyük adayı Fenerbahçe, 4. yıldızı göğsüne takabilmek için sahada var gücüyle bir savaş veriyor. Ama savaş sadece saha içinde olsa iyi. Takımda görünmeyen birçok sorun var. Samandıra gergin. Bu durum futbolcuların yüzüne yansıyor. İsmail Kartal ise tüm bu karışıklıkların arasında rakiplerle yarışmak zorunda.

Kartal'ın dengesi bozuldu
Eme nike ve kaptan Emre Belözoğlu'nun bireysel sorunlarıyla dahi yakından ilgilenen Kartal'ın bu problemlerle tek başına savaşması hiç kolay değil aslında... Raki plerde n çok kendi takımındaki sıkıntılarla boğuşmak, İsmail Kartal'ın da dengesini bozdu. Kolay değil! Samandıra'nın içerisine girdiğinizde bu olumsuz tablo net bir şekilde görülüyor.

Bağırdı ama duymadılar!
Öncelikle devre arasından başlayalım... Malumunuz, İsmail Kartal Fenerbahçe teknik direktörü olduğundan beri hiçbir transfer isteği yönetim tarafından kabul görmedi. Kartal, yıllardır bu takımın içerisinde yer alıyor; sıkıntıları, problemleri, takımın eksik yönlerini ondan daha iyi bilecek kimse yok. Sezon başından beri, "Takımın iyi bir golcüye ihtiyacı var" diye bağırıyor. Ama kendisini duyan yok! Koca bir sezonun, her yerinden problem akan Emenike'yle götürülemeyeceği aşikardı. Lakin her ne hikmetse herkesin görebildiği bu eksikliği Fenerbahçe yönetimi bir türlü göremedi! Ya da görmedi!

Taraftarın önüne atardı İnanın
başka bir teknik direktör olsa şimdiye kadar ya istifa eder ya da transfer yapmayan yönetimi, taraftarın önüne atardı. İyi bir Fenerbahçeli olan, camianın evladı olan Kartal bu yolu seçmedi. Bana sorarsanız hiçbir zaman da seçmeyecek. Sezon sonu şampiyonluk gelmezse bütün sorumluluğu üzerine alıp istifa edecektir. Tesislerde en çok konuşulan konuların başında ise 'prim' mevzuu geliyor. Bakmayın siz gazetelerde, televizyonlarda yayınlanan, "Fenerbahçe'de hiçbir futbolcunun maaşprim alacağı yoktur" haberlerine... Bırakın primi, Aralık ayından bu yana maaş alamayan oyuncular var. Duyd uğum ilginç konulardan birisi ise son G.Saray derbisinde sadece futbolculara prim verildiğiyle ilgili. Ya arkadaş böyle bir şey olabilir mi? Prim verilecekse Samandıra'da takıma emek veren, mesai harcayan herkese verilmeli.

Hocaya yükleniyorlar
Tabii bir de sözleşmesi biten oyuncular konusu var. Sezon sonu sözleşmesi bitecek oyuncuların hepsi, "normal olarak" gelecek endişesi taşıyor. "Ne olacak bizim halimiz?" diye İsmail hocaya yükleniyorlar. İsmail Kartal, her antrenman sonrası bu oyuncuların sıkıntılarını dinlemek zorunda kalıyor. Dinlemek diyorum, çünkü onun çözmesi mümkün olmayan bir meseledir bu.

Samandıra'ya yönetici şart
Fenerbahçe yönetimi, bu süreçte Kartal'ı çok yalnız bıraktı. Bu kadar sorunla uğraşırken; takımı çalıştırabilmesine, sahada taktik verebilmesine bile şaşırıyor insan... Başka n Aziz Yıldırım'ın yarından tezi yok bir Samandıra yöneticisi tayin etmesi şart. En azından 9 haftalık. Yoksa takımın bu kadar sorunla şampiyon olabilmesi zor görünüyor
 
Üst Alt