• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Neden Yağ Yakamıyorum Diyenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Konular
1,897
MFC Puanı
15,160
Neden Yağ Yakamıyorum Diyenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Bildiğimiz gibi zayıflamak; ve özellikle de kalıcı olarak zayıflamak için yağ yakmak durumundayız. Yağ yakmak haricinde zayıflamak tercih edilmiyor; çünkü kaybedilen kilolar kaslardan giiyor, ve aslında zayıflamak sırasında arzu edilen kas kaybı değil de, daha çok kas artışıdır. İşte bu nedenle yağ yakmak önemli. Ama içimizden bazıları yağ yakmak problemi ile karşı karşıya; ve neden yağ yakamıyorum diye yakınıyor. İşte bu yazımızda sizlere, neden yağ yakamıyorum sorusunun yanıtlarından kısaca söz etmeye çalışacağız…

Neden yağ yakamıyorum sorusunun yanıtları arasında yer alan ilk detay, karbonhidrat tüketimini çok gerçekleştirmeniz olabilir. Protein alımını az gerçekleştiriyorsanız, ve bunun yanında tahıl ile, sebze tüketimine de önem vermiyorsanız, zayıflamak, en azından yağ yakmak sizin için olanaksız bir hal alabilir.

Neden yağ yakamıyorum sorusunun yanıtları arasında ağırlık çalışmamanızın da etkisi bulunabilir. Çünkü yağ yakmak için ağırlık çalışmalarının yapılması gerekmektedir. Bu nedenle, olabildiğince ağırlık çalışmalı, ve bu sırada, birden fazla kas grubunu hareketlendirmeyi olanaklı hale getirmelisiniz. Ancak bu noktada dikkat etmeniz gereken nokta, kendinizi sakatlanmalardan korumanızın önemidir. Mümkünse ilk zamanlarda, uzman yardımı almanız önerilmektedir.

Kardiyo egzersizlerini az yapmak; ya da düşük tempoda uygulamak ile birlikte, sindirim sisteminde meydana gelmiş olan problemler de yağ yakımını engelleyen nedenler arasında yer alabilmektedir. Bir takım vitamin; ve mineral eksiklikleri de yağ yakımını önlemeye neden olabilirken, bunun yanında, yetersiz uyumanın da, neden yağ yakamıyorum sorusunun yanıtları arasında yer aldığını belirtmemiz gerekmektedir.