• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Oje ile Ebru Sanatı

vioLeta

Özel Üye
Konular
946
MFC Puanı
540
...

~ Oje ile Ebru Sanatı ~

Küçük bir kaseye oda sıcaklığında içme suyu, ve istediğiniz renklerde ojeler, bir kürdan ve selobant gerekiyor. Tırnak zeminine beyaz oje sürerseniz rengi daha net verir. Tabiki karar size kalmış :)

nRv9BR.png

YD18mj.png

İlk olarak zemine oje sürdüğümüz parmağımızın kenarlarını selobant yardımıyla kapatıyoruz. Amaç, ojenin tırnak etlerine minimum şekilde bulaşmasını sağlamak.

ALo8aQ.png

Oje fırçasını suya hafifçe değdirerek damlamasını sağlıyoruz. Aynı işlemi birkaç renk için yapıyoruz. Burada önemli olan yüksekten damlatmamak. Bazen top halinde suyun aşağısına iniyor, oje yayılmıyor. Bu durumda her defasında suyu yenilemeniz gerekir.

2rMWAO.png

istediğimiz yoğunluğa geldiğinde kürdan yardımıyla şekil veriyoruz.

Ja58oE.png

ojLqDo.png

Daha sonra parmağımızı suya daldırıyoruz ve yine kürdan yardımıyla yukarıda kalan ojeleri döndürerek topluyoruz. Bu, tırnağımızı çıkarırken yukarıdaki ojelerin bulaşmaması için.

ZZrjG0.png

Tırnağımızı çıkardık, bantları da çıkarıyoruz. Kalan ojeleri kulak çubuğuna aseton dökerek temizliyoruz.

vb0AOO.png

Işte sonuç ..

8MGWqV.png

~ Bir Başka Oje ile Yapılan Ebru Sanatı Örnekleri ~

V0ZN5V.png

gqNplR.png

694b6P.png

7qOdYY.png

nRvpAV.png

...

AnqeL

MFC Üyesi
Konular
80
MFC Puanı
40
himm.. ilqincmis..guzel paylasim tskler vioo

vioLeta

Özel Üye
Konular
946
MFC Puanı
540
Rica ederim canım. Tavsiye ederim ben denedim bir kaç kez gayet güzel oluyor ama önemli olan bu çizim kısmı ilkte benimkisi bir şeye benzememişti :D

AnqeL

MFC Üyesi
Konular
80
MFC Puanı
40
kiz benim kesin sakarliqim tutar:Dd

Konular
1,897
MFC Puanı
15,160
Bunları yapanları tebrik ediyorum :) ben normal ojeyi süremiyorum da ebrusu kaldı :)

vioLeta

Özel Üye
Konular
946
MFC Puanı
540
Ben size tırnaklarım uzayınca videolu anlatım yapayım kızlar :D

Konular
1,897
MFC Puanı
15,160
vayy herşeyide biliyor benim hatun mcx :)

vioLeta

Özel Üye
Konular
946
MFC Puanı
540
Ben severim denerim böyle şeyleri canım :) muahh