Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Oje Nasıl Saklanır?

İlksu

Sanırım artık insan, tutunamıyor insana..
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    18 Tem 2017
  • Mesajlar
    1,608
  • MFC Puanı
    3
  • MFC SeviyesiBayanların el ve ayaklarında farklılık yaratmalarının en kolay ve etkili yolu ojedir. Bir tür kozmetik boya olan oje tırnaklara uygulanarak ellerin ve ayakların havası kolaylıkla değiştirilebilir. Eski dönemlerden beri kadınların tırnaklarını boyadığı, hatta tırnaklarda kullanılan boyaların bazı toplumlarda sınıfsal farklılıkları da vurguladığı belirtilmektedir.

Günümüzde kozmetikte gelinen nokta, çok farklı türde ojelerin üretilebilmesine olanak sağlamaktadır. Bu şekilde oje çeşitleri içerisine çatlak görünümü veren ojeler, çift renkli ojeler ve desenli ojeler gibi çeşitler de katılmıştır. Ayrıca sürülen ojelerin kuruma süresinin uzun olması eski dönemlerde önemli bir problemken, günümüzde kullanılan bazı oje çeşitlerinde bu sorun da büyük ölçüde ortadan kaldırılmıştır. Peki, hemen hemen her kadının en az birkaç çeşit sahip olduğu ojelerin nasıl saklanması gerektiğini biliyor musunuz?

Oje Nasıl Saklanır?

Ojeler saklanırken ilk dikkat edilecek nokta kapağın kapalı olmasıdır. Aksi halde oje içindeki uçucu bileşenlerin uçmasıyla oje katılaşır ve sürülmesi zorlaşır, hatta imkansız hale gelebilir.
Diğer önemli nokta da ojenin çok sıcakta ya da çok soğukta saklanmaması gerektiğidir. Ojeler, oda sıcaklığında rahatlıkla saklanabilirler.
Ojelerin buzdolabında saklanması ojeye zarar vermez ancak bu durum gerekli de değildir.
Ojeler mümkün olduğunca doğrudan güneş ışığı almayan bir yerde, mümkünse kapalı bir dolapta saklanmalıdırlar.
Kullanım sırasında kapak kenarlarına oje bulaşmışsa, kapak kapatılmadan önce oje bulaşan yerler temizlenmelidir. Kirli kapaklardaki oje, kapağın şişeye yapışmasına yol açabilir.​
 
Üst Alt