• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Tokyo

MFC Üyesi
Konular
3,330
MFC Puanı
72,650
Koronavirüs vaka sayısının tüm zamanların en yüksek rakamına ulaşması sonucu Ramazan ayında olağanüstü önlemlerin alınması bekleniyor. En çok merak edilen konuların başında ise Mart ayında yüz yüze eğitime geçen okullar geliyor. Okullar tamamen kapanacak mı? Okullar ne zaman kapanacak? İşte son dakika gelişmeleri...

Koronavirüs vaka sayısının 60 bine yaklaşması sonucu kabine toplantısında alınacak kararlar tüm yurtta merak konusu oldu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğrencileri mümkün oldukça okulda tutmak istediklerini açıklamıştı ancak Ankara başta olmak üzere bazı illerde yüz yüze eğitimden uzaktan eğitime yeniden geçildi. Peki okullar kapanacak mı?

OKULLAR KAPANACAK MI?

13 Nisan Salı günü kabine toplantısı düzenlenmesi ve Ramazan ayında uygulanacak koronavirüs önlemlerinin açıklanması bekleniyor. Okulların kapanıp kapanmayacağı Salı akşamı belli olacak.

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüz eğitimde ilk ve ortaokullarda yüzde 80'in üzerinde katılım olduğunu açıkladı. Selçuk ayrıca, koronavirüs aşısı olan öğretmenlerle ilgili olarak, "Sanırım 80 küsur bin öğretmeniz zaten aşılandı. Öncelik olarak başlandı. Tedarik süreci hızlandığında, aşı süreci de hızlanacak" ifadelerini kullandı. Ayrıca Selçuk, ara tatil olmadan eğitimin 2 Temmuz'a kadar devam edeceğini duyurdu. "Özel okullarda KDV indirimi sürecek mi?" sorusuna Bakan Selçuk, "2021-2022 eğitim dönemi için Maliye Bakanlığı ile görüşüyoruz." yanıtını verdi.

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150
Bu kadar vaka artışı varken açık kalması büyük risk.

Uur

Konular
11
MFC Puanı
34,210
Kapanması lazım coğu yerin başka türlü azaltamıcaklar gerci yaz sezonu için kesin kapatıcaklar diyordum kapattılar yaz bitsin geri açarlar