• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Okuyunca Hak Vereceksiniz ?

Araf

Üyeliği durduruldu!
Konular
198
MFC Puanı
440
18882248_1344102612351590_6690543630413406469_n.jpg

Hiç tanımadığınız biri size Facebook üzerinden arkadaşlık isteği gönderiyor. Bu kişiyi tanımıyorsunuz ancak hoş bir profil resmi olduğu için arkadaşlık isteğini kabul ediyorsunuz.
Kızınızın okuldaki ilk günü.
Kızınız yeni elbisesi içinde o kadar sevimli görünüyor ki arkadaşlarınız ve akrabalarınız da onun bu sevimli halini görsün diye kızınızın bir resmini çekip Facebook'a koyuyorsunuz.
Kızınızı ilk defa okula bırakırken o kadar gurur duyuyorsunuz ki onun okuluna telefonunuzdan Facebook aracılığı ile Check-in yapıp, yer bildiriminde bulunuyor ve altına şunları yazıyorsunuz: "Kızımın ne kadar büyüdüğüne inanamıyorum. Zaman uçup gidiyor. Kızımla gurur duyuyorum!"
İnsan kaçakçısı; bu esnada, üzerinde fazla düşünmeden Facebook arkadaşı olarak eklediğiniz gizemli kişi, kızınızın sevimli elbisesi içindeki resmini cep telefonuna kaydediyor ve dünya çevresindeki yaklaşık 60 farklı yetişkin erkeğe şu notu ekleyerek onun resmini gönderiyor:
Türk kız, Yaş 6
Kahve rengi gözler, Siyah Saçlar.
35,000 Avro

Kızınızın resmini, gümüş bir tepsi içinde, bir insan kaçakçısına verdiğiniz gibi aynı zamanda onun bulunduğu yerin adresini de verdiğinizin farkında mısınız?
Kızınızı okuldan almak üzere saat 4'te okula gittiğinizde onun ortada olmadığını görüyorsunuz. Aslında, daha siz onun okuluna varmadan, kızınız çoktan 43 yaşında bir pedofile yani bir sübyancıya satılmıştı bile.
Kızınız şimdi kafasına bir çuval geçirilmiş halde Güney Afrika'ya doğru yola çıkmış durumda.
Abartı değil, şaka hic değil.. Bunlar dünya çapında her ülkede yaşanmıs olaylar..
Bana olmaz, bizde olmaz demeyin.. Alâsı olur..
Tanımadığınız insanları Facebook üzerinde arkadaş olarak eklemeyin!
Sosyal medyayı kullanırken sorumsuzca davranmayın ve sosyal medyanın zararlarının da olabileceğini hesaba katarak hareket edin!
Hayatınız ile ilgili tüm detayları Facebook başta olmak üzere sosyal medya hesaplarınızda paylaşmayın!

Çocuklarınız resimlerini Facebook profil resminiz olarak kullanmayın..

AnqeL

MFC Üyesi
Konular
80
MFC Puanı
40
okadar cok faydali bir bilgi uyari paylasmissinki, gercekden tdkler paylasimina.. ve eklemek istiyorum; ben bu yasimdayim ve halen bi face m yok kullanmam kullananlarada saygi duyarim. Ancak resim konusu hassas ve göruyoruzki masumhane paylasimdan cikan bi sürä musibet ortaya cikiyor.

Araf

Üyeliği durduruldu!
Konular
198
MFC Puanı
440
okadar cok faydali bir bilgi uyari paylasmissinki, gercekden tdkler paylasimina.. ve eklemek istiyorum; ben bu yasimdayim ve halen bi face m yok kullanmam kullananlarada saygi duyarim. Ancak resim konusu hassas ve göruyoruzki masumhane paylasimdan cikan bi sürä musibet ortaya cikiyor.

Rica ederim okuyan gözlerinize sağlık.

LaiLa

MFC Üyesi
Konular
1,822
MFC Puanı
6,400
Paylaşım icin teşekkürler hadımlık kisiler çok... Bu bilgiler kulaga kupe olur insallah..

LaiLa

MFC Üyesi
Konular
1,822
MFC Puanı
6,400
Inşaallah..