Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Omurga Ağrısı Çekme

diShy

~ یơυℓℓεss ..
Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    27 Kas 2009
  • Mesajlar
    24,083
  • MFC Puanı
    339
  • MFC Seviyesi

Omurga Ağrısı Çekme


Sırt ağrısını önleyici 3 temel teknik…


Hayatınızın çoğunu iş yerinde geçiriyorsunuz, bu yüzden ilk adımınız masa, sandalye ve bilgisayarınızın konumunu düzenlemek olmalı. İki ayağınız da düz bir şekilde zemine basacak şekilde oturacağınız bir sandalye bulun. Bilgisayarınız ise göz hizanızda konumlandırılmalı. Bu sayede boyun ve sırt problemlerinizin yüze 75’i düzelmiş olacak. Tek ayağınızı, tabure gibi yerden hafifçe yüksek bir yere koyun. Rahatsız hissettiğinizde ayak değiştirin. Bu şekilde, alt sırt bölgenizdeki baskıyı azaltacak ve rahatsızlığı engelleyeceksiniz. Ayrıca, sandalyenizden kalkıp ofis içinde mini yürüyüşler yapmak da iş yerine bağlı ağrıları önlemeye yardımcı oluyor.
Kardiyo çalışması ve sırt güçlendirme hareketleri de ağrıyı yok etmenize yardımcı olacaktır. Bacaklarınız, kalçalarınız ve sırtınız formda olmalı. Ağırlık çalışması, yoga veya pilatesi deneyin; çünkü bu çalışmaların özündeki güçlendirme hareketleri omurganıza destek verecek. Bununla birlikte, çalışmaların ters tepmesinden de kaçının. Zayıf bir formla ağırlık kaldırmak size pahalıya mâl olabilir.
Geceleri, öncelikle dizleriniz arasına yastık koyarak yana doğru yatmayı deneyin. Eğer durabiliyorsanız, dizlerinizin altına yastık koyarak sırtüstü de yatabilirsiniz. Böylece alt sırt bölgenizdeki baskıyı önemli şekilde hafifletmiş olacaksınız.
 
Üst Alt