• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Özel Mesaj Hk.-2

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Pisadam

CEO
Konular
1,150
MFC Puanı
20,450
Merhaba,

Arkadaşlar bundan böyle forum üzerinde Özel Mesajlar ile ilgili bir sınırlama getirilmiştir.

Neden böyle bir sınırlama getirildi?

Böyle bir sınırlamayı asla getirmek istemezdim çünkü kullanıcıyı sınırlandırmayı sevmediğimi yakın çevrem bilir lakin son zamanlarda yaşanan olumsuzluklar beni buna yöneltmiştir.

Konuyu çok fazla açıp kimseyi eleştirecek durumda değilim fakat şunu belirtmem gerekir ki buraya herkes zamanını eğlenceli bir şekilde geçirmek için giriyor fakat bazı arkadaşlar vardır ki giriş amaçları bayan arkadaşlarımızı rahatsız etmek ve forum huzurunu bozmaktır.

Neden bir kaç kişi için herkesi sınırlandırıyorsunuz gibi bir soru sorabilirsiniz ama bunun bir kaç kişi ile sınırlı kalmadığını size açık yüreklilikle söyleyebilirim.

Son zamanlarda ve git gide çoğalan bu rahatsızlıklara birde özel mesaj yolu ile gelen şikayet bildirimlerini eklediğimde iyi bir görüntü yakalayamadığımdan böyle bir sınırlama getirildi.

Peki nedir bu sınırlama?

Sınırlama diyoruz ama forumu kullanmasını bilen normal bir forum kullanıcısı için aslında sınırlama demek doğru değildir. Çünkü forumu kullanmasını bilen bir kullanıcı şikayetlerini nereye yapabileceğini biliyor. Ve bu kişilerin özel mesajları çok fazla kullanmadığını yıllarca gözlemledik biliyoruz.

1. - Bundan böyle 1 gün içerisinde gönderebileceğiniz özel mesaj sayısı maksimum 10'dur.
  2. - Hiç bir forum kullanıcısı bundan sonra forum üzerinde günde 10 özel mesaj'dan fazla gönderim yapamayacaktır.
Yalnız şöyle de bir bilgilendirme geçmek durumundayım; forum üzerinde 2.000 konu sayısına ulaşan deneyimli forum severler bu sınırlamadan etkilenmeyeceklerdir. Minimum 2.000 konuya sahip arkadaşlar bunu bana bildirmeleri zorunludur.

Bu özellik özel mesaj yolu ile değil '' Rapor Et '' butonu ile rahatsızlığınızı bize bildirmenizi sağlayacaktır.

Son olarak resim ile göstereyim;

pm-limit.png

Anlayışla karşılayacağınızı umuyor, iyi forumlar diliyorum.

Megaforum.Com
Root Admin - Pisadam

Konular
20
MFC Puanı
1,730
[Çünkü forumu kullanmasını bilen bir kullanıcı şikayetlerini nereye yapabileceğini biliyor. Ve bu kişilerin özel mesajları çok fazla kullanmadığını yıllarca gözlemledik biliyoruz.

Megaforum.Com
Root Admin - Pisadam

Özel mesajı kullananlar sapkın davranışları olan insanlardır deniliyor kısaca.
-Algı meselesi-

Jacops

MFC Üyesi
Konular
10
MFC Puanı
610
Bence çok güzel bir uygulama oldu.
Bu sayede bayan üyeler rahatsız olmayacak.

Konular
32
MFC Puanı
27,870
Sevgili Megaforum Yönetimi ;
Bayan arkadaşlarımızın rahatsız edilmemesi için önlem almaya çalışmanız takdir edilmesi gereken bir konudur.
Bayan yada erkek herkesin burada rahat hareket edebilmesi ve keyifle vakit geçirmesi hepimiz için önemli bir durumdur.
Ancak ;
2000 konu rakamı biraz garip geldi belirteyim. Sınırsız mesaj atabileyim diye 2000 konu açmaya zamanım yok laf olsun diyede birşey yapmaktan nefret ederim.
Benim burada tanıştığım ve özel mesaj yoluyla sürekli sohbet ettiğim değerli ahbaplarım var ve forum dışında farklı bir platform kullanmıyorum.Bu bizi ilgilendiren bir konu değil diyebilirsiniz o da sizin takdirinizdir.
Bu uygulamanın foruma faydası olmayacağını düşünüyorum.
Bugüne kadar kısa kısa da olsa birçok forumda zaman geçirdim. Megaforum son yıllarda en uzun süre vakit geçirdiğim platformdur. Bunun temel nedenlerinden birisi de yönetimin gereksiz müdahalelerle üyelerini kısıtlamamasıdır.
Biz millet olarak kısıtlamaları kolay kabul edemiyoruz.
İnsanları rahatsız eden kişilerle aynı kurala uymak zorunda kalmak kısmına hiç girmiyorum.
Bu kuraldan çok düzgünce vakit geçiren kişilere cezai bir uygulamadır.
Karar sizlerindir.
Çalışmalarınızda başarılar dilerim.
Sevgilerimle.

Pisadam

CEO
Konular
1,150
MFC Puanı
20,450
Sevgili Megaforum Yönetimi ;
Bayan arkadaşlarımızın rahatsız edilmemesi için önlem almaya çalışmanız takdir edilmesi gereken bir konudur.
Bayan yada erkek herkesin burada rahat hareket edebilmesi ve keyifle vakit geçirmesi hepimiz için önemli bir durumdur.
Ancak ;
2000 konu rakamı biraz garip geldi belirteyim. Sınırsız mesaj atabileyim diye 2000 konu açmaya zamanım yok laf olsun diyede birşey yapmaktan nefret ederim.
Benim burada tanıştığım ve özel mesaj yoluyla sürekli sohbet ettiğim değerli ahbaplarım var ve forum dışında farklı bir platform kullanmıyorum.Bu bizi ilgilendiren bir konu değil diyebilirsiniz o da sizin takdirinizdir.
Bu uygulamanın foruma faydası olmayacağını düşünüyorum.
Bugüne kadar kısa kısa da olsa birçok forumda zaman geçirdim. Megaforum son yıllarda en uzun süre vakit geçirdiğim platformdur. Bunun temel nedenlerinden birisi de yönetimin gereksiz müdahalelerle üyelerini kısıtlamamasıdır.
Biz millet olarak kısıtlamaları kolay kabul edemiyoruz.
İnsanları rahatsız eden kişilerle aynı kurala uymak zorunda kalmak kısmına hiç girmiyorum.
Bu kuraldan çok düzgünce vakit geçiren kişilere cezai bir uygulamadır.
Karar sizlerindir.
Çalışmalarınızda başarılar dilerim.
Sevgilerimle.

Merhaba,

Öncelikle bu uzun yazı ile olumlu/olumsuz düşüncelerinizi belirttiğiniz için teşekkür ederim

Yazının başında da belirttiğim gibi kullanıcıları kısıtlandırma yönüm hiç yoktur fakat bazı konular bizi buna yönlendirmiştir.

Uygulamanın forum adına yararlı olması yönüyle değil rahatsızlık verdiği yönüyle ilgileniyoruz. Bazen yapacağımız herşey foruma yararlı olmayabiliyor kullanıcılarımıza yararlı olabiliyorsa bizim için de yarardır. Ve bu sınırlandırmaya da bu gözle bakıyoruz.

Sizin konumunuzda olan bir kaç arkadaş daha biliyoruz bu yüzden bunuda düşünerek böyle bir uygulama başlattık. İlerleyen zamanlarda sizler için daha farklı bir uygulama ile tekrar görüşmek dileğiyle.

Anlayışınız için teşekkür ederim.

İyi forumlar sevgili Kolibandı

Konular
5
MFC Puanı
30,820
Rahatsız edilen uyarı alsın.
Burada erkek-bayan ilişkisinden çok erkek-erkek / - bayan-bayan mesajlaşması da oluyor.
Başkalarının yaptığı davranışlardan dolayı herkesin aynı uygulamada olması da garip.
Emin olun bu karar yarar değil zarar getirecek.
Kolay gelsin.

LeGoLaS

Onursal Üye
Konular
4,885
MFC Puanı
15,790
Belki belirli üye guruplarına sınırlama kaldırılabilir :) Örneğin yorumcu üye , Özel üye vs vs.

Geçmişe dönük özel mesajlar tekrar tekrar okumuyoruz silinebilir sonuçta aslına bu konu yararlı bir durum temizlik şart :)

Saygılarımla.

LeGoLaS

Kitap Hırsızı

Üyeliği durduruldu!
Konular
4
MFC Puanı
770
Bir çözüm önerisi de benden gelsin.

Arkadaş listendeki kişilere sınırsız mesaj atma hakkın olsun. Rahatsız oldukları üyeleri arkadaşlıktan çıkartabilir bayan üyeler. Yada kendisine mesaj atılmasını istemedikleri üyeleri arkadaş olarak eklemezler. Arkadaşın olmayanlara ise 10 mesaj hakkı idealdir.

Pisadam

CEO
Konular
1,150
MFC Puanı
20,450
Bir çözüm önerisi de benden gelsin.

Arkadaş listendeki kişilere sınırsız mesaj atma hakkın olsun. Rahatsız oldukları üyeleri arkadaşlıktan çıkartabilir bayan üyeler. Yada kendisine mesaj atılmasını istemedikleri üyeleri arkadaş olarak eklemezler. Arkadaşın olmayanlara ise 10 mesaj hakkı idealdir.

Güzel bir öneri, teşekkür ederim.

Mutlaka değenlendirilecektir.

-

Konu ile ilgili bütün önerilere açığız arkadaşlar.

Yorumlarınızı bu yönde de yapabilirsiniz.

Pisadam

CEO
Konular
1,150
MFC Puanı
20,450
Merhaba,

Bazı değerli arkadaşlar ve diğer forum kullanıcıları tarafından gelen yoğun tepkiler üzerine bu sınırlandırma akşam değerlendirilip sonucu buraya farklı bir çözüm yolu ile yazılacaktır.

Anlayışınız için teşekkür ederim.

Bir sonraki açıklamaya kadar konu kilitlenmiştir.

StigmatA

Forum Sorumlusu
Konular
1,626
MFC Puanı
217,660
acaba Rapmania arkadaşın dediği gibi arkadaş listesine sınırsız ama listende olmayana sınırlı yapılabilirmi tabi böyle birşey için yaızlı bir eklenti yok diyebiliyorumda kodla falan edebilirmisin.

Pisadam

CEO
Konular
1,150
MFC Puanı
20,450
Değerlendirme sonucu Özel Mesaj Sınırlaması kaldırılmış olup sınırlandırma dışında bir çözüm yolu kararlaştırılmıştır.

Gerekli açıklama yarın yapılacaktır.

Megaforum.Com
ÜST Yönetim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...