Pantolonlar Kat İzi Bırakmadan Nasıl Ütülenir?

İlksu

Sanırım artık insan, tutunamıyor insana..
MFC Üyesi
Profil Bilgileri
Üyelik Tarihi
18 Tem 2017
Bulunduğu Yer
~ Huzura Kavustuğum Bir Yerden ~
Mesajları
1,612


Pantolonlar özellikle kumaş dokusunda oldukları zaman doğru şekilde ütülenmedikleri takdirde dışarıdan bakıldığında çok pasaklı ve özensiz bir görünüme neden olabilirler. Bu nedenle doğru teknikler ile kat izi bırakmadan pantolon ütüleyebilmek oldukça önemli bir konudur. Kat izi problemi yaşamadan pantolon ütüleyebilmek içinse çeşitli teknikler bulunur.

Kat İzi Bırakmadan Cep Kısmı Nasıl Ütülenir?

Kat izi bırakmadan pantolonun cep kısımlarını ütüleyebilmek için dikkat edilecek ilk konu; bir ütü masası üzerinde bu işlemi uygulamak gerektiğidir. Ütüleme aşamalarına ilk olarak ceplerden başlamak ise cep kısmında kat izi problemini en aza indirebilir. Bu bağlamda dışarı çıkarılacak olan iki cep de düzgün bir şekilde ütülendikten sonra yeniden pantolonun içerisine sokularak ütüleme işlemi bitirilebilir.

Kat İzi Bırakmadan Bel Kısmı Nasıl Ütülenir?

Pantolonların bel kısmında kat izi bırakmamak için ceplerden sonra bel kısmını ütülemek gereklidir. Bunun için öncelikle ütü masası üzerine konulan pantolonun bel bölümü masanın dar kısmı üzerine geçirilir ve el yardımı ile düzeltilerek burada ütülenir. Ütüleme esnasında pantolonun bel kısmını sürekli döndürmek alınan sonuçların çok daha başarılı olmasını sağlayacaktır. Bel bölümünde cep izinin gözükmemesi için yan ceplerin geriye doğru tutulmasına özen gösterilmelidir. Yanlardaki ceplerin etrafının ütüleme işlemi bittikten sonra ise arka ceplerin olduğu bölüme geçilebilir. Arka cep ütüleme işlemi sırasında varsa cep düğmeleri iliklenmeli ve bu şekilde olması muhtemel bir kat izi probleminin önüne geçilmelidir.

Kat İzi Bırakmadan Bacak Kısmı Nasıl Ütülenir?

Pantolonların bacak kısmında kat izi çıkmaması için masanın üstüne yerleştirilen pantolonun orta çizgilerinin üst üste gelecek şekilde ayarlanmasına dikkat edilmelidir. Üst bacak yukarı doğru katlanırken alt kısımda kalan bacağın iç kısmının çizgisi temel alınarak ütüleme işlemi gerçekleştirilmelidir. Daha sonra ise katlanan taraf açılmalı ve burası da yine önceki işlem gibi çizgiye dikkat edilerek ütülenmelidir.
 

Autocrat

"Korkaklıkta AR İlerlermekte ŞEREF Var"
MFC Üyesi
Profil Bilgileri
Üyelik Tarihi
7 Haz 2017
Mesajları
3,927
muhim konu yoksa gıcık bi goruntu oluyor .

sağol konu için
 
Tüm sayfalar yüklendi.
Üst