• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

PDO ile Veri Tabanından Veri Çekmek

rootist

MFC Üyesi
Konular
4
MFC Puanı
0
pdo-ile-veri-tabanindan-veri-cekmek.jpg

Daha dinamik bir yapı oluşturan PDO ile tek sorgu sayesinde sistemi kasmadan hızlı bir şekilde veri tabanlarına veri kaydet ve veri çekme işlemlerinizi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. PDO sizlere güvenlik, kolaylık ve vakit kazanmanız konusunda yardımcı olacaktır. Bugün ise sizlere PDO ile veri çekme işlemlerinden bahsedeceğim ve ilk olarak daha önceden paylaşmış olduğum PDO ile veri tabanlarına bağlanma yazısına da göz atarsanız PDO hakkında daha fazla bilgiye ulaşmış olursunuz.

PDO İle Veri Tabanlarına Bağlanmak
İlk olarak PDO ile düzenli çalışmak sizlere avantaj sağlayacaktır, daha önceden bir hocamın bahsettiği olaylardan olan düzenli çalışmak ifadesi sayesinde bir çok şekilde tasarruf elde etmiş oldum, aradığımı aradığım yerde buldum ve ilerleyen dönemlerde hiçbir sıkıntı çekmemiş oldum.
PHP:
<?php
ob_start();
session_start();

define('DBHOST','localhost');
define('DBUSER','root');
define('DBPASS','sifre');
define('DBNAME','dbadi');

$db = new PDO("mysql:host=".DBHOST.";port=8889;dbname=".DBNAME, DBUSER, DBPASS);
$db->setAttribute(PDO::ATTR_ERRMODE, PDO::ERRMODE_EXCEPTION);
?>

includes/config.php şeklinde bir klasör ile dosya oluşturup üstteki kısımdaki gibi ayarlarımızı oluşturalım ve ardından verileri $db seçeneği ile çekeceğimiz için $db nesnesine görevimizi tanımlayalım.

Bu şekilde config.php sayesinde daha temiz bir çalışma elde edeceğiz, $db nesnesine veri tanımladıktan sonra veri tabanlarımızlardan sadece bir sorgu sayesinde hızlı bir şekilde veri çekmiş olacağız.