Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

PDU ® Kaz ve hindi yetiştiriciliğine destek verilecek iller.

BoluBeyi

Hepinizin Canı Cennete ..!
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    24 Mar 2017
  • Mesajlar
    4,414
  • MFC Puanı
    2,927
  • MFC Seviyesi

PDU ® Kaz ve hindi yetiştiriciliğine destek verilecek iller.

Milli Tarım Projesi kapsamında kaz ve hindi yetiştiriciliğine destek verilecek.

Türkiye'de kaz ve hindi üretiminin artırılması için Kars, Ardahan, Muş ve Bingöl'de 1000'er adetli işletmeler kurulacak. Bu işletmelerin, yeni kümes ve kuluçkahane inşaatı, makine, alet ve ekipman alımına yüzde 75 hibe destek verilecek.
Kaz Üretimi Geliştirilecek


1 / 7Kaz üretiminin artırılması projesi kapsamında; Kars, Ardahan ve Muş illerinin ekonomisinde önemli bir yer tutan kaz üretiminin geliştirilmesi için damızlık ve ticari kaz üretim yatırımlarının desteklenmesi amaçlanıyor.

Damızlık Kaz İşletmesi Kurulacak

2 / 7Bu kapsamda; Kars’ta 1000 adet kapasiteli 1 tane damızlık kaz işletmesi kurulacak. Bu işletmede, yeni kümes ve kuluçkahane inşaatı, makine, alet ve ekipman alımında yüzde 75 hibe destek verilecek.

Kars, Ardahan ve Muş'a Ticari Kaz İşletmesi

3 / 7


Ayrıca Kars, Ardahan ve Muş illerinde 500’er adet kapasiteli toplam 4 tane ticari kaz işletmesi kurulacak. Bu işletmelerdeki yeni kümes yapımı, alet ve ekipman alımına ise yüzde 75 hibe destek verilecek.

Kuluçkalık Damızlık İhtiyacı Karşılanacak

4 / 7


Bu işletmelerle, bölgede yoğun olarak talep gören kaz palazı ve kuluçkalık damızlık ihtiyacının önemli bir bölümü karşılanacağı gibi kaz eti ve yumurta üretiminde de büyük oranda artış sağlanmış olacak.

Bingöl’de Hindi Yetiştiriciliği

5 / 7Bingöl’de ticari broiler hindi (etçi) yetiştiriciliği kapsamında, yüzde 75 hibe destekli, 1000’er adet kapasiteli 2 işletme kurulacak.

İşletme Yapımına Destek Verilecek

6 / 7


Ticari hindi işletmeleri için yeni kümes yapımı, alet ve ekipman alımına yüzde 75 hibe destek verilecek.

İstihdama Katkı Sağlayacak

7 / 7Hindi işletmeleri, bölgede istihdamın arttırılmasına katkı sağlayacak. Ayrıca bölge insanının sağlıklı ve ucuz hayvansal protein kaynağına daha ucuz fiyatla erişimi sağlanmış olacak.
 
Üst Alt