• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

PDU ® Rus tarım heyeti seralarda inceleme yaptı !

Konular
1,018
MFC Puanı
4,910
PDU ® Rus tarım heyeti seralarda inceleme yaptı !

Rusya ile Türkiye arasında tarım da yeni dönemin ilk adımları atılmaya başlandı. Rusya Tarım Bakanlığından bir heyet, Antalya, İzmir ve Mersin'de toplam 18 işletmeyi denetleyecek heyetin raporu Rusya Tarım Bakanlığının ithalata izin verilmesinde etkili olacak.

2bd340d1fc98ef2fa0e2165f6c34136b.jpg

Sputnik'in haberine göre, Anton Karmazin başkanlığındaki Rusya Tarım Bakanlığı heyeti, Serik ilçesinde seralar ve işletmelerin paketleme tesislerini gezdi. İncelemeler sırasında heyete Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü ile Antalya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkilileri de eşlik etti.

Heyet; kabak, bal kabağı, aysberg marul ve biber gibi ihraç ürünlerinin dikim safhasından hasadına kadar olan süreçteki çalışmalarla, ürünün paketleme ve nakli konusunda bilgiler aldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gıda ve Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Yunus Bayram, Rus heyetin kabak, marul, bal kabağı ve biber üretim tesislerini ve seraları teknik açısından inceleyeceklerini söyledi.
Heyetin, inceleme sonrası Rusya'ya ihraç edilecek ürünlerle ilgili karar vereceğini belirten Bayram, "Bugün Antalya'dayız, yarın İzmir'e geçeceğiz. Daha sonra üç gün de Mersin'de programımız olacak. Bu beş günlük programda bazı sebzelerin üretildiği yerler, üretim metotları ve paketleme tesislerini gezecekler" dedi.

Karmazin ise bitki sağlığı kontrolü ve ihracat konusunda inceleme yapmak üzere Türkiye'ye geldiklerini ifade etti.

Bir karara varmak için henüz erken olduğunu dile getiren Karmazin, "Programımız çok kısa ve aynı zamanda yoğun. Türkiye'de 18 işletmeyi ziyaret edeceğiz. Bu esnada maksimum ve verimli bir denetim yapmamız gerekiyor. Grup olarak bu denetimi yapacağız ama kararı bakanlığımız verecek" ifadesini kullandı.

Kaynak: Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı