Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

PDU ® Teraryum Nedir ?

BoluBeyi

Hepinizin Canı Cennete ..!
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    24 Mar 2017
  • Mesajlar
    4,414
  • MFC Puanı
    2,927
  • MFC Seviyesi

PDU ® Teraryum Nedir ?

Latince ismi 'Terrarium' olan kelimenin anlamı Terra (Toprak) ve Aquarium (Bildiğimiz akvaryum) kelimesinden alıntılanarak oluşturulmuş. Türkçe'de Teraryum olarak kullanılan kelime toprak akvaryumu ya da minyatür bir bitki ekosistemi anlamına geliyor.

Teraryum, normal mesaisi dışında güzel bir uğraş yapmak ve bunu gelire dönüştürmek isteyenler için güzel fırsatlar sunuyor. Dekorasyon ürünü veya hobi olarak hızla yaygınlaşan teraryumlar, girişimciler tarafından da bir gelir kapısına dönüşmüş durumda. Piyasada 100 TL'den başlayarak boyutlarına ve içinde kullanılan malzemelere göre 2-3 bin TL'leri bulan fiyatlarda teraryum bulmak mümkün.


Teraryum Malzemeleri


1 / 4Basit olarak kabınızı şekillendirmenize yarayacak olan araç ve gereçler, farklı görünümde taşlar, dekorasyon için kullanabileceğiniz malzemeler (Küçük çalı parçaları, kurumuş bitkiler gibi), ekosisteminizi oluşturacağınız kabınız, bitkiler, torf ve aktif karbon (Mangal kömürü)

Teraryum

2 / 4Teraryum için yapılması gerekenleri hayal gücünüz ve tecrübeniz belirleyecek


Teraryum

3 / 4


Şehrin içinde binaların arasında bunalınca küçük bahçenize bakarak biraz da olsa nefes alabilirsiniz.

Teraryum

4 / 4
 
Üst Alt