• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Ruhunu Arındırmanın Vakti Gelmedi mi?

Herkül

Admin
Konular
8,797
MFC Puanı
17,460
Ruhunu Arındırmanın Vakti Gelmedi mi?
V34jAB.jpg

Uzun zamandır kullanmadığın eşyaları atmanın ve bu sayede ruhunu arındırmanın vakti gelmedi mi?

İki yıl boyunca eline dahi almadığın kıyafeti, temizlik yapmaya başladığında atmaya kıyamayanlardan mısın? Hoş geldin dostlar kervanına.

Nefes dersi

"Uzun zamandır kullanmadığın bir eşyayı bundan sonra da kullanmayacaksın. Onları atmaktan ya da başkalarına vermekten çekinme. Sen odanda yer açtıkça kalbinde de yer açıyorsun." Nefes dersi aldığım zamanlarda hocamın verdiği öğütlerden biri de buydu.

İlk başlarda ne anlama geldiğini pek anlamamıştım ama yine de bir bildiği vardır diyerek uzun zamandır kullanmadığım eşyaları binbir zorlukla attım. Binbir zorlukla diyorum çünkü onları atmak gerçekten çok zordu! Sanki hepsi benim bebeklerim...

İhtiyacı olanlara verilecekler verildi, geri dönüşüme bırakılacaklar bırakıldı, çöpe atılacaklar da atıldı. Psikolojik midir nedir bilmem ama eve girip kapıyı kapadıktan sonra resmen üstümden koca bir yük kalkmış gibi hissettim. O kadar hafiflemiş ve mutluydum ki. Odam deseniz zaten bir anda ferahladı.

Verdiklerin sana çok daha güzel şeylerle geri döner

"İhtiyacım olur diyerek atamadıklarının yerini daha çok ihtiyaç duydukların alır." Bir diğer altın değerindeki öğüdü buydu hocamın.

Bir montum vardı mesela ama artık içine sığmam mümkün değil!

Ben o kadar inanmışım ki, tahmini bir 7 kilo verip o montun içine girebileceğime (!) Çünkü neden? Günün birinde lazım olur (!)

Olmaz efendim olmaz, verin onu birine. Başkası faydalansın.

Velhasıl zor da olsa, elim titreye titreye verdim birine.

Sonra ne oldu dersiniz? Bir doğum günü hediyesi...

Bilin bakalım hediye ne? Tam benim bedenime uygun güzel mi güzel bir mont!

Kıssadan hisse

Yani diyeceğim şu ki; eskiye bağlı kalmayın, bir şeyleri gözden çıkaramam demeyin, ruhunuzu boşuna gereksiz şeylerle karartmayın; yeni şeylere açık olun, alışkanlıklarınızı değiştirin, yapamam demeyin.

Kendinizi değiştirmeye başlayın ki ruhunuzun mutlulukla dolsun!

İlk dediğim çok zor geldiyse odanızı değiştirmekle işe başlayın ve hep iyi niyetlerde bulunun!