Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sabıka kaydı nereden alınır,Adli Sicil Kaydı Nereden Alınır

OBERON

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    20 Kas 2016
  • Mesajlar
    3,142
  • MFC Puanı
    151
  • MFC Seviyesi

Sabıka kaydı nereden alınır,Adli Sicil Kaydı Nereden Alınır

abıka Kaydı veya Adli Sicil Kaydı kişinin herhangi bir adli işleminin olup olmadığını gösteren belgedir. Sabıka Kaydı belgesi okul kayıtlarında, iş başvurularında, yurt dışı vize taleplerinde ve daha pek çok yerde talep edilen evraklardan birisidir. Sabıka kaydı tüm iş başvurularında kesinlikle istenen belgelerinden bir tanesidir. İşverenler işe alacakları personelin, kurumlar işe alacakları memurların adli kayıtlarının temiz olmasını görmek isterler.

Sabıka Kaydı Nereden Alınır?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları daha önceden sabıka kayıt örneklerini adliyeye giderek alıyorlardı. Geçtiğimiz yılarda yapılan düzenlemelerle birlikte e-devlet ortamından sabıka kaydınızı alabilirsiniz. turkiye.gov.tr adresine girerek, e-devlet şifrenizle giriş yaparak sabıka kaydınızı alabilirsiniz. Bu belgeyi ne için kullanacağınız sorusuna doğru yanıt vermeniz gerekmektedir.

Sabıka Kaydını almak için gerekli evraklar

Sabıka kaydını almak için sadece T.C. Kimlik numaranız ve e-devlet şifreniz yeterlidir. Bu kart ile beraber hangi amaçla sabıka kaydını alacağınızı belirtmeniz gereklidir.
 
Üst Alt