• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Saç Dökülmesine Karşı Etkili Doğal Şampuan...

Arvis

MFC Üyesi
Konular
93
MFC Puanı
0
Saç dökülmesi genellikle stres, gebelik, menapoz, kilo kaybı gibi birçok risk faktörü ve nedeni ile ilişkilidir; Ancak saç dökülmesinide başka nedenlerin teşvik edip hızlandırabileceğini bilmelisiniz.

Konular
817
MFC Puanı
190
Bende güzel bakarım saçıma :) ilk başlarda çok dökülüyordu ama uzatınca kesiliyor sanırım saçların dökülmesi yada biraz daha özen gösterince genelde dökülmesini önleyen şampuanlar ve kremler kullanıyorum :)

Herkül

Admin
Konular
8,797
MFC Puanı
17,460
30 yaşındayım ve saç dökülmesi ile bu yaşıma kadar hiç karşılaşmamıştım. Bana derlerdi 35'inden sonra dökülmeler başlayacak, bu erkeklerde kaçınılmaz bir son diye. Ama güler geçerdim. Şimdi ise ne kadar ciddi olduklarını anlıyorum. Çok ilgim de yoktur benim bu doğal kür olaylarına falan, neler yapılır edilir bilmiyorum. Aldığım tek önlem şampuanımı bitkisel olarak değiştirmek oldu. Dökülmelere iyi geldiğini okuduğum Bioxcin Forte serisini aldım. Yaklaşık 1 aydır da kullanıyorum. Şimdilik tamamen durdu diyemem ama bir etkisi oldu. Zaten en az 3 aylık kullanım öneriyorlar. Bu sebeple şimdiden konuşmam çok erken olur. Sizin bu konuda varsa önerileriniz her lütfen yazın arkadaşlar.

O kadar detaylı anlatılmış ki saç dökülmesi nedenleri ve beraberinde doğuracağı sonuçların neler olduğu.
Ben bir dökülme yaşamadım yani en azından yoğun sayılabilecek bir dökülme yaşamadım. Ama saç sağlığıma hep özen gösterdim. Beslenmeme ve kullandığım şampuanıma dikkat ettim. Çünkü saç sağlığı en ufak şeyden bile etkilenebiliyor. Ve bir kere dökülme olayı başladıktan sonra onu tedavi etmek bir kaç ayı alabiliyor. Bu sebeple ben yoğun dökülme noktasına gelmeden önlemimi alma taraftarıyım. Senelerdir Bioblas onarıcı şampuan serisini kullanıyorum ve memnunum. Hem bütçe olarak sarsılmıyorum hem de saçlarıma bitkisel içerikli bir şampuan kullanmış oluyorum.

Özetle sevgili okuyucular saçlarınız yoğun dökülme noktasına gelmeden önlemlerinizi alın ki uzun tedavi süreçleri ile uğraşmayın. Hem beslenmenize hem de saçlarınıza kullandığınız ürünlere dikkat edin.

Hangisi doğru bunların ?

Artık sabrımızı taşırmayın, Reklamınızı başka yerde yapın. Tekrarında BAN ile cezalandırılacaksınız.