Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Saçınızı Boyarken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

diShy

~ یơυℓℓεss ..
Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    27 Kas 2009
  • Mesajlar
    24,083
  • MFC Puanı
    339
  • MFC Seviyesi

Saç renginizi belirleyin!

Öncelikle nasıl boya yapacağınızı bilmeniz gerekir. Bu adımı geçtikten sonra dikkatli olmanız çok önemli. Bazı kadınlar, bazı renklerle iyi görünmezler. Öncelikle ilk denemenizde sonucun sizi üzmemesi için size yakışan bir renk seçmeyi deneyin.

Talimatlara dikkat edin!

Saçınızı ne kadar boyadığınız önemli değil, her seferinde talimatları okumanız gerekir. Bunları okumadığınızda başınıza gelecekleri tahmin bile edemezsiniz. Özellikle yeni bir marka deniyorsanız, yazılanları okumak çok önemlidir. Fakat saçınızın renginde kalıcı güzelliği sağlamak için belirli bir markayla yolunuza devam etmek sizin açınızdan çok önemlidir.

Başlık takmayı unutmayın!

Size önemsiz ve gereksiz gibi görünebilir fakat saç boyama işleminiz için çok önemlidir. Saç boyalarında özellikle gölge yapacaksanız, başlık takmanız çok önemlidir.

İhtiyacınızdan daha fazla alın!

Bir kutunun yeteceğini düşünseniz bile fazla almanızda fayda var. Saçınızın tamamına yakınını boyadıktan sonra boyanın bittiğini düşünün. Birkaç lira fazla vermeyeceğim diye saçlarınızın rengarenk olmasını göze almak istemezsiniz.

Kademeli olarak ilerleyin!

Çok koyu ya da çok açık yapacaksanız öncelikle bunu kademeli olarak yapmaya özen gösterin. Bu şekilde istediğiniz renge daha uzun fakat daha sağlıklı şekilde dönmüş olursunuz.

Vazelin kullanın!

Çok bilinmez fakat en iyi saç boyama ipucudur. Saçlarınızın boynunuza ve kulaklarınıza bulaşmasından nefret ediyorsanız, saç bölgenizin etrafına vazelin sürün. Böylece boyanın derinize yapışmasını önlemiş olursunuz.

Bakımı ihmal etmeyin!

Saçınızı boyadıktan sonra, en azından onca emeğinizin boşa gitmemesi için bakımını ihmal etmemelisiniz.
 
Üst Alt