• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Sağlıklı saçlara kavuşmanın yolları

Herkül

Admin
Konular
8,797
MFC Puanı
17,440
Sağlıklı saçlara kavuşmanın yolları
g2WkE6.jpg

Kadın, erkek herkes sağlıklı saçların peşinde. Kepeksiz, nemini kaybetmemiş ve parlak saçlara sahip olamak için tavsiyeler.

Saçlarımızın uzaması gereğinden uzun zaman alırken bir de sağlıklı olmalarını sağlamak kimi zaman içinden çıkılmaz bir hal alır. Düzenli bakımla kısa zamanda sonuç alacağınız için dikkat edilmesi gerekenler.

Hava şartlarına dikkat edin

Her zaman hava koşullarına karşı saçlarımızı savunmasız bıraktığımızı unuturuz. Güneşin saç köklerini kuruttuğunu biliyoruz ancak rüzgar ve yağmur da saçlarımızın nemsiz kalmasına neden olur ve böylece saçlar kolayca elektriklenmeye başlar.

Su ısısını dengede tutun

Duş alırken suyun çok sıcak olması yine hem saç köklerine hem de saç uçlarına zarar verir. Ilık suyla saçlarınıza masaj yaparak yıkamanın saç kopmalarını ve kırıkları engeller.

Şampuan seçimine dikkat edin

Şampuanınızı seçerken herşeyden önce ihtiyacınıza uygun ürünü seçmeniz gerektiğini atlamayın. Sağlıklı saçlar için aynı zamanda sağlıklı içeriğe sahip ürünler kullanmalısınız. Saçlarınızın kurumasına ve zamanla yıpranmasına sebep olacak şampuanlardan uzak durun.

Fön ve saç şekillendiricileri

Saçlarımıza şekil vermek için kullandığımız fön ve saç şekillendiricileri yüksek ısıda saçlarımızla temas ettiği için kopma, kırılma ve yanmalara neden olabilir. Yüksek ısıda çalışarak şekilllendirmeye yarayan her türlü cihazı dikkatli kullanmaya özen gösterin. Fön kullanırken saçlarınıza uzak mesafeden ısıyı dağıltın. Saç şekillendiricilerini kullanırken mutlaka önceden saçlarınızı koruma altına alacak bakım serumu ya da yağları kullanın.

Havlu kullanımı

Duştan sonra saçlarımızın nemini çekmesi için havluyla sararak geriye attığımız havlu saçlarımızın kopmasına ve elektriklenmesine yol açar. Islak saçlar her zaman daha narindir ve kırılma-kopmalar gibi saçlarınıza zarar verdiğiniz alışkanlıkların sonucudur. Kalın havlu yerine organik ince pamuklu saç havlularından kullanabilirsiniz. Saçlarımızı sarıp geriye atmak yerine masaj yaparak saçların nemini çekebilirsiniz.

Hergün saç yıkamayın

Saçlarınızın sağlıklı olabilmesi için saç köklerinin vücudun doğal salgıladığı yağlanmaya ihtiyacı var. Hergün yıkanan saçlarda bu yağlanma ve nem dengesini sağlama süreci sürekli dışarıdan müdahale görerek aşırı suya maruz kaldığı için kurumaya başlıyor. Saçların incelmesinin de yolunu açan sık yıkama alışkanlığınızı geride bırakın deriz. Sağlıklı saçlar için gün aşırı olacak şekilde haftanın 3 günü saçlarınızı yıkamanız yeterli.

ecrinnmutlu

MFC Üyesi
Konular
0
MFC Puanı
10
Saç sağlığı hepimizin önemli bir sorunu. Dışarıdan bakıldığında insanların ilk dikkatini çeken saçlarımızın yapısı. Yani en azından benim için öyle :) bu benim saç sağlığına olan takıntımdan kaynaklı da olabilir tabi. ben uzun yıllardır bitkisel içerikli şampuanlar kullanıyorum. özellikle saçıma kimyasal ürünlerin değmemesine özen gösteriyorum. önemli olan saç tipinizi iyi tanımanız. mesela benim saçlarım ince telli bu sebeple fazla gür gözükmüyor. ben bioblas ısırgan yağlı şampuan kullanıyorum. ince telli saçlara özel bir formülle yapılmış bu sebeple çok elektiriklenme ya da tiftik tiftik görünme olmuyor. sizde saç tipinize uygun olanı bu markadan rahatlıkla alabilirsiniz. kesinlikle pişman olmazsınız.