• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Samsung, LG İle Batarya İçin Anlaştı

Sentinus

MFC Üyesi
Üyelik Tarihi
27 Ağu 2013
Konular
3,490
Mesajlar
10,553
MFC Puanı
7,510
Galaxy Note 7 modellerinde yaşanan hata sonrasında batarya konusunda işini şansa bırakmayan Samsung, LG ile önemli bir anlaşma aşamasında.

samsung-lg-ile-batarya-icin-anlasti-1482238965.jpg
Samsung tarafından 2017 yılı itibariyle piyasaya sunulacak cihazlarda LG bataryaları ile piyasaya çıkılacağı belirtildi. Bu bakımdan 2017 yılı itibariyle Samsung, batarya teknolojisinde cihazlarını LG’ye etmiş olacak. Bu çalışmalardan iyi bir sonucun elde edilmesi Samsung’u rahatlatacak ve özellikle batarya konusunda daha profesyonel bir firmanın tercih edilmesi yaşanacak olumsuz olayları da önleyebilecek.
Özellikle Galaxy Note 7 modellerinde yaşanan patlama sonrasında Samsung oldukça zorlu bir süreçten geçerken yüksek oranlarda cezalar ödemek durumunda kalmıştı. Bu bakımdan daha fazla mağduriyetin yaşanmaması adına Samsung tarafından batarya konusunda şimdiden önlemler aldı. 2017 yılında piyasaya sunulacak Galaxy S8 modeli ile birlikte bu işbirliğinin başlaması ve artık Samsung marka cihazlarda LG bataryaların görülmesi bekleniyor.
Detaylar Net Paylaşılmadı
Anlaşmanın detayları ve hangi modelleri kapsayacağı tam olarak belirtilmemiş olsa da yapılan resmi açıklamalarda tüm Samsung cihazlarında bu bataryaların kullanılabileceğinin mesajları veriliyor.
Spekülasyonlar Bitmedi
Böyle bir iş birliğinin duyurulması gündemde farklı spekülasyonlara yol açtı. Öyle ki Galaxy Note 7 modellerinde yaşanan patlamalar sonrasında Samsung'un bu konuda çözüm bulamadığı ve LG’yi seçerek bataryaların sorunsuz hale getirmeyi amaçladığı belirtiliyor. Fakat Samsung cephesinden resmi bir açıklama yapılmadığından dolayı bu konuda kesin olarak bir şey söylemek zor.
veteknoloji
 
Üst