Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sana Aysal'ı hatırlatırız

ByOnur58

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    7 Ocak 2015
  • Mesajlar
    2,113
  • MFC Puanı
    10
  • MFC Seviyesi

Sarı-lacivertli kulüp, Beşiktaş Başkanı Orman'ın Aziz Yıldırım'ı hedef aldığı "İslamın şartı beştir, altıncısı haddini bilmektir" çıkışına ağır ve iğneleyici ifadelerin yer aldığı bir açıklamayla misilleme yaptı

Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında başkanlar düzeyinde yaşanan karşılıklı atışmalarda söz sırası sarı-lacivertlilerdeydi! Fenerbahçe Kulübü, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamayla Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ı ağır bir dille eleştirdi. Felsefi , iğneleyici ve hatta alaycı bir üslubun kullanıldığı açıklamada, Galatasaray'ın eski başkanı Ünal Aysal örneği ile "çeşitleme" yapıldı. İşte, üzerinde çok tartışmanın yaşanacağı o açıklama:

Neyin varsa paylaş!
"Öncelikle belirtmek isteriz ki Beşiktaş Kulübü Başkanı'nın kulübümüz ve başkanımız hakkındaki yakışıksız beyanları üzerine iş bu açıklamayı yapmak zorunluluğu doğmuştur. Sayın başkana tavsiyemiz, konuşacak ya da söyleyecek neyi varsa bu hususları bir an evvel kamuoyuyla paylaşması, aksi takdirde kendisini ve kamuoyunca varsayılan bilgi birikimini olduğundan farklı yerlerde sunmaya çalışmamasıdır.

Magazinle gündemde
Kulüplerin mali yapılarına ilişkin, sadece ekonomik ve ticari alanlarda yapılan marka değerlendirmelerini, iki camia arasındaki husumet ve gerginlik nedeni olarak göstermek ve bundan faydalanarak kazanılan her maçtan sonra aynı kelimelerle aynı açıklamaları yapmak Beşiktaş Başkanlığı Makamı'na yakışmamaktadır. Üstelik magazin basınından takip ettiğimiz üzere sayın başkanın "Gündemde kalmak" gibi bir stratejiye de ihtiyacı bulunmamaktadır.

Bizce hiç sorun yok
Beşiktaş Başkanı'nın, Ünal Aysal'ın Türk futbolunda bıraktığı büyük boşluğu(!) fark edip, o boşluğu doldurmaya çalışıyor olması bizim açımızdan bir sorun teşkil etmese de bu üslup ve tarz sahiplerinin akıbeti tüm kamuoyunun malumudur.

Nerede Beşiktaşlılık?
Bununla birlikte sayın başkanın dini motifler içeren mesaj vermek konusundaki ısrarını düşündürücü bulmakla beraber merakımız, sayın başkanın yürüttüğü bu popülist stratejinin kendi taraftarı ve meşhur 'Beşiktaş duruşu' açısından nasıl değerlendirildiğidir. Yoksa sayın Orman'ın sırf mesaj vermek için böyle günlük ve maddi konularda kutsal değerleri örneklemek gibi yanlış ve yakışıksız bir üslubun içinde olabileceğini düşünmemekteyiz. Kaldı ki din ve ahlak öğretisinde zaten var olan "Önce eline, beline ve diline hakim ol" felsefesini, kendisine bir kez daha hatırlatır; konu Fenerbahçe'nin değerleri olduğunda konuşmadan önce, zor olsa da bir kez daha düşünmesini tavsiye ederiz."

KAVGA NASIL BAŞLADI?
F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, sarı-lacivertli kulübün mali genel kurulunda naklen yayın havuzundan hak ettikleri parayı alamadıklarını belirtip, "Havuzu bozmasınlar ama benim hakkımı versinler. Vermezse bu savaş başlıyor, herkes bilsin" açıklamasını yapmıştı. Yıldırım, bu konuyu hemen her platformda gündeme getirirken, havuzdan çıkmaları halinde Beşiktaş ve Galatasaray'ın zor durumlarda kalacağın ima etmişti. İki
kez aynı ifadeyi kullandı. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, 10 gün önce Yıldırım'a "İslamın şartı beştir, altıncısı haddini bilmektir" diyerek eleştirmişti. Orman, aynı ifadeleri geçen pazar günü de kullanınca Fenerbahçe'den yanıt gecikmedi
 
Üst Alt