• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Sanal lazer klavye projesi

Üyelik Tarihi
2 Ara 2012
Konular
715
Mesajlar
834
MFC Puanı
360
Google'ın sanal lazer klavye projesi bir patentte ortaya çıktı
oogle'ın geçen yılın en önemli projelerinden biri kabul edilen giyilebilir bilgisayar gözlük Google Glass, bu yıl geliştiricilere dağıtılmaya başlayacak ve iki farklı etkinlik ile detaylar geliştiriciler ile paylaşılacak.

Bağlantılı akıllı telefon veya ses komutları ile kontrol edilecek olan Google Glass, bununla birlikte yazı yazma konusunda geliştirilmesi gereken yönlere sahip. Kısa süre önce Google'ın patentini aldığı yeni bir teknoloji, Google Glass için yeni bir kontrol çözümüne işaret ediyor.

Patente göre gözlüğün kenarına entegre edilmiş bir lazer projeksiyon cihazı bir yüzeye örneğin kolunuza numerik klavye yansıtıyor. Kullanıcı tuşlara dokunurken, takip kamerası ve işlemci ile bu dokunuşlar okunuyor ve girilen karakterler gözlüğün ekranına yansıtılıyor. Bir süre önce sitemizde incelemesi yapılan sanal klavye çözümünün gözlüğe entegre edilmiş hali diyebiliriz.

Teknoloji şu anda gözlüğe entegre edilmek için oldukça pahalı. Ancak ilerleyen yıllarda maliyetlerin düşmesiyle birlikte pek çok çözümde bu teknolojiye rastlayabiliriz.
 
Üst