• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Soru Şarj aletinin ucunu laptopa takılı bırakmak zarar verir mi ?

Eren5325

MFC Üyesi
Konular
1
MFC Puanı
0
Başlıkta sorumu çok kuşağa özetledim aslında geçen pazartesi yeni bir laptop aldım ve kullanım kulavuzunda daha iyi kullanım için cihaz şarjdan çekileceksen ilk fişten çekilmesi gerektiği yazıyordu. Böyle yapıyordum ben de ama laptopa bağlı olan ucu çıkarmam gerekir mi gerekmez mi arada kaldım. Laptopa takılı olan ucu çıkarmayıp ertesi gün kalktığımda sadece fişi prize geri takıp bilgisayarı kullansam zararı olur mu ?

Ragnar

Emektar Üye
Konular
1,446
MFC Puanı
37,550
Batarya gömülü değilse sök tak tipi batarya var ise bataryayı sök ömrünü kısaltmasın

Ragnar

Emektar Üye
Konular
1,446
MFC Puanı
37,550
Onun haricinde zarar vermez pc ye

Herkül

Admin
Konular
8,797
MFC Puanı
17,460
Başlıkta sorumu çok kuşağa özetledim aslında geçen pazartesi yeni bir laptop aldım ve kullanım kulavuzunda daha iyi kullanım için cihaz şarjdan çekileceksen ilk fişten çekilmesi gerektiği yazıyordu. Böyle yapıyordum ben de ama laptopa bağlı olan ucu çıkarmam gerekir mi gerekmez mi arada kaldım. Laptopa takılı olan ucu çıkarmayıp ertesi gün kalktığımda sadece fişi prize geri takıp bilgisayarı kullansam zararı olur mu ?

Bu şekilde kullanım PC'ye bir zarar vermez, talimatlara uygun şekilde kullanım yaparsanız batarya daha uzun ömürlü olur.
Kullanım rahatlığı açısından önce fişten daha sonra Laptop'tan çıkarmanız uygun olur.