• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Sevgi İle Bakmak

Sindy

Süper Moderatör
Konular
1,471
MFC Puanı
116,360
?Sevgi İle Bakmak.?

Müfessir Fahreddin-i Razi, bir gün, birkaç sevdiğiyle biraraya gelmişti.
Onlara bir müddet muhabbetle baktıktan sonra;
- Şu anda çok sevinçliyim, ?buyurdu.
- Neden efendim? dediler.
- Size sevgiyle ?baktım. Günahlarım affoldu, onun için sevinçliyim. *"Bir mümin, bir müminin yüzüne “Allah için” sevgiyle bakarsa, Cenâb-ı Hak onun bütün günahlarını affediyor"* buyurdu.

Sonra şunu anlattı:
Mahşerde, güneş ☀️bir mızrak boyu alçalacak.
Herkes buram buram ter dökerken?, bir grup insanlar, Arş-ı âlâ altında gölgelenecekler.
Mahşer halkı meleklere soracak:
- Bunlar Peygamber midir?
Hayır, diyecekler.
- Evliya mıdır?
Hayır.
- Ya kimdir bunlar?
Bunlar, ahir zaman ümmetinden olup, birbirlerini Allah için seven ?Müslümanlardır.
Şöyle bitirdi:
- Allah için olan sevgide birlik vardır, bereket vardır, kuvvet vardır, başarı vardır, her iyilik vardır.
Altından kıymetli şey...
Sohbetin sonunda;
- Size *“Altın”dan daha kıymetli bir şeyi haber vereyim mi?* diye sordu.
Cevaben;
- Merak ettik efendim, o nedir? dediler.
- *Dua ??almaktır*, buyurdu.
Şaşırdılar:
- Dua almak mı efendim?
- Evet. İnsanlardan altın istemeyin, ama dua isteyin. Çünkü altın biter, ama dua bitmez. Onun için dua almaya bakın. Bu dualar, tonlarca altına bedel olur ilerde.
- Peki efendim, kimden dua isteyelim? dediler.
- Önce anne babanızdan, sonra da herkesden.

Allah için seven, Allah için sevilen, dua eden ve dua alan kullardan olmayı, bu mübarek günlerin feyzi bereketi ve hayrı olarak, Rabbim hepimize nasip etsin inşaallah.

Ramazan’ı Şerif’e helalleşerek girmek sünnettir. Tüm kardeşlere varsa hakkımı helal ediyorum. Sizlerden de helallik diliyorum.

Sizleri Allah için seviyoruz.
Dua eder Dua bekleriz.??
Hayırlı Ramazanlar.?