• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Seyfi Doğanay

Konular
153
MFC Puanı
80
tamdinle_1292623304.jpg

1964 yilinin 4 Haziran günü, Içel in Tarsus ilçesinde Dünya ya geldim. 5 kardesin en büyügü ve Ikizler burcundan olup, 11 yillik evli ve bir kiz çocugu babasiyim. Ümit in birinci Türkiye Hikayesi; Alti yasinda okul hayatima ve ayni zamanda da meslek hayatima (berber çiragi) basladim. Çok zor ve yorucu geçen 11 yilin sonunda Liseyi bitirdigimde halen berberligim devam ediyordu ve Ailem son iki yil Almanyadaydi. Almanya aci Vatan 1981 yilinda Almanya ya Ailemin yanina gittigimde henüz 17 yasinda kendisini nelerin bekledigini bilmeyen bir gençtim. Ama saskinligim uzun sürmedi, mücadeleye alismis biri olarak kisa zamanda Almancayi ögrenip meslek egitimime basladim ve ayni dönemlerdede çocuklugumdan beri içimde olan Müzik hayatim basladi. Meslegimi elime aldigimda (soguk Demir ve Kaynak isleri), müziktede iyi bir yol katetmistim Çok çabuk kadrolu is bulmustum. 17 yil boyunca hem fabrikada çalistim hem de müzikten hiç geri kalmadim. 1987 yilinda Istanbul da 'Aylarla Selam' isimli bir Kaset yaptim ama maddi imkansizliktan dolayi kasetim hiç bir zaman lanse edilmedi. Sayisiz mekanda ve sayisiz dügünde müzik yaptim ama en güzeli sayisini hatirlayamiyacagim kadar Sanatçi büyüklerimle turnelere katilip sahneleri paylasip çogu kez de onlara eslik ettim. Almanyanin dört bir yaninda, Hollanda, Avusturya, Isviçre ve Kibris ta Müzik yaptim. Cengiz Kurtoglu, Arif Susam, Coskun Sabah, Nejat Alp, Nuray Hafiftas, Pinar Dilseker, Arif Sag, Seyfi Doganay, Yunus Bülbül, Soner Arica ve daha birçok sanatçi büyüklerim, hepsini saygiyla aniyorum......... Bir çok Müzik grubum ve müzisyen dostlarimla güzel anilarim oldu. Ama bütün bunlar çok güzel olsada hep bir eksiklik vardi.!!!!!! Ümit yeniden Türkiye de Yil2004................Nihayet tekrar VATANIMDAYIM. Zaten hiçbir zaman isinamadigim Almanya dan döndüm