• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Sigara Yasağında Yeni Düzenleme

vioLeta

Özel Üye
Konular
946
MFC Puanı
540
Sigara yasağında yeni düzenleme! Artık orada da içilemeyecek

Sigara yasağı genişliyor. Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Teşkilat Yasası değişiyor ve toplu taşıma araçlarında uygulanan sigara içme yasağı, özel araçları da kapsayacak şekilde genişletiliyor.

Gazete Habertürk'ten Fatmanur Boylu'nun ulaştığı yasa taslağında, milyonlarca sürücüyü ilgilendiren kritik bir düzenleme de yer alıyor. Buna göre toplu taşıma araçlarında uygulanan sigara içme yasağı, özel araçları da kapsayacak şekilde genişletiliyor. Yeni düzenleme ile “hususi araçların sürücü koltuklarında oturanların” da sigara içmeleri yasaklanıyor.

TEK TİP PAKET

Yapılacak düzenleme ile Türkiye’de üretilen veya ithal edilen tütün ürünleri; markanın yazım şekli, yazı karakteri, punto boyutu, paket üzerindeki konumu, paketlerin rengi, diğer yazı, ibare ve şekiller dahil tek tip tasarlanmış düz standart paket biçiminde piyasaya sürülecek. Marka; paketin tek bir yüzeyine ve yüzeyin yüzde 5’ini aşmayacak şekilde yazılacak. Paketlerin üzerine markanın logosu, simgesi veya sair işaretleri konulamayacak.

MİLLİYET

İlksu

MFC Üyesi
Konular
589
MFC Puanı
30
Dün okudum bu haberi ...sigara içmiyorum içilmemesi lazım sağlık açısından ama içene de illaki nasıl yasak olsun... hususi arabası ile adam gidiyor şehir içinde değil nolacak içer hemde nasıl nerden belirleyecekler....

fazla fazla bu kadarı da çok abartı

Konular
124
MFC Puanı
8,290
İstediğiniz önlemi alın. İsterse komple yasaklayın. Kendim eker kendim içerim. :sigara