Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sigaraya SGK Zammı Geliyor

Satürn

Emektar Yönetici
  • MFC Puanı
    12,134
  • MFC Seviyesi

Sigara içenlerin rahatsızlıklara yakalanma riskinin yüksek olması ve pahalı tedavileri yeni düzenleme ihtiyacı doğurdu.

Alkol ve sigaraya zam üstüne zam yapılırken, bir darbede Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan gelecek. Sigaraya SGK zammı yolda…
Tütün Mamullerinin Üretim ve Ticaretine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’te yapılması beklenen düzenlemeye göre, sigara satışlarından paket başına SGK payı alınacak.
Vatan'dan Mert Nayır'ın haberine göre, sigara içenlerin içmeyenlere göre kronik rahatsızlıklara yakalanma riskinin daha yüksek olması ve bu pahalı tedavilerin SGK tarafından finanse edilmesi, yeni bir uygulamayı gündeme getiriyor.
PAKET BAŞINA 50 KURUŞ

Düzenleme yasalaşırsa sigaralara paket başı 50 kuruş civarında SGK zammı yapılması bekleniyor. Böylece; Sosyal Güvenlik Kurumu’na ilave gelir kaynağı sağlanacağı gibi sigara tiryakilerinin muhtemel sağlık masrafları da paket paket tahsil edilecek.​

Berkay

Olduğu kadar,olmadığı kader!
MFC Üyesi
  • MFC Puanı
    235
  • MFC Seviyesi

daha ne yaparlar acaba daha ne kadar zam yaparlar, sigara zamlandıkça bırakan sayısı artmıyor yıne içiliyor 50 TL yapmazlarsa adam değiller :))

Satürn

Emektar Yönetici
  • MFC Puanı
    12,134
  • MFC Seviyesi

İsterlerse 1 milyar yapsınlar gene alınır

Yusuf

Deniz sevenlerden
MFC Üyesi
  • MFC Puanı
    805
  • MFC Seviyesi

Yurttaşlarımız sıgara ve alkole zam yedikçe daha fazla içiyorlar..anlamak mümkün değil..

Gerçi beni ilgilendirmiyor bu zamlar içmiyorum alkol ve sıgara kullanmıyorum..

rumpelstiltskin

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • MFC Puanı
    21
  • MFC Seviyesi

Gercekten yasaklar ve zamlar engel olamıyor hatta daha tatlı geliyor artık. Daha ne kadar zam olacak,artık sigara icenler ayrıcalıklı sayılacak galiba (OOO ADAMA BAK SİGARA İÇİYOR ÇOK PARASI VAR GALİBA?!) :D

EsiLa

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • MFC Puanı
    1,410
  • MFC Seviyesi

bugün yağmur altında gidip sigara almışım açlıktan ölsem herhalde o yağmurda asla çıkıp gitmezdim,buda böyle bişey istedikleri kadar yapsınlar ben yine alıcam.. kararlıyım devleti zengin etmeye...!:)

rumpelstiltskin

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • MFC Puanı
    21
  • MFC Seviyesi

Aynen @EsiLa sigara dısında kılımı kıpırdatmam bende :DDDD

Enes

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • MFC Puanı
    865