• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Sigaraya SGK Zammı Geliyor

Peony

Onursal Üye
Konular
12,075
MFC Puanı
57,450
1443336205412.jpg

Sigara içenlerin rahatsızlıklara yakalanma riskinin yüksek olması ve pahalı tedavileri yeni düzenleme ihtiyacı doğurdu.

Alkol ve sigaraya zam üstüne zam yapılırken, bir darbede Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan gelecek. Sigaraya SGK zammı yolda…
Tütün Mamullerinin Üretim ve Ticaretine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’te yapılması beklenen düzenlemeye göre, sigara satışlarından paket başına SGK payı alınacak.
Vatan'dan Mert Nayır'ın haberine göre, sigara içenlerin içmeyenlere göre kronik rahatsızlıklara yakalanma riskinin daha yüksek olması ve bu pahalı tedavilerin SGK tarafından finanse edilmesi, yeni bir uygulamayı gündeme getiriyor.
PAKET BAŞINA 50 KURUŞ

Düzenleme yasalaşırsa sigaralara paket başı 50 kuruş civarında SGK zammı yapılması bekleniyor. Böylece; Sosyal Güvenlik Kurumu’na ilave gelir kaynağı sağlanacağı gibi sigara tiryakilerinin muhtemel sağlık masrafları da paket paket tahsil edilecek.​

Konular
48
MFC Puanı
2,220
daha ne yaparlar acaba daha ne kadar zam yaparlar, sigara zamlandıkça bırakan sayısı artmıyor yıne içiliyor 50 TL yapmazlarsa adam değiller :))

Peony

Onursal Üye
Konular
12,075
MFC Puanı
57,450
İsterlerse 1 milyar yapsınlar gene alınır

Yusuf

MFC Üyesi
Konular
1,134
MFC Puanı
7,440
Yurttaşlarımız sıgara ve alkole zam yedikçe daha fazla içiyorlar..anlamak mümkün değil..

Gerçi beni ilgilendirmiyor bu zamlar içmiyorum alkol ve sıgara kullanmıyorum..

Konular
36
MFC Puanı
220
Gercekten yasaklar ve zamlar engel olamıyor hatta daha tatlı geliyor artık. Daha ne kadar zam olacak,artık sigara icenler ayrıcalıklı sayılacak galiba (OOO ADAMA BAK SİGARA İÇİYOR ÇOK PARASI VAR GALİBA?!) :D

Konular
295
MFC Puanı
13,190
bugün yağmur altında gidip sigara almışım açlıktan ölsem herhalde o yağmurda asla çıkıp gitmezdim,buda böyle bişey istedikleri kadar yapsınlar ben yine alıcam.. kararlıyım devleti zengin etmeye...!:)

Konular
301
MFC Puanı
840
Bi o kalmıstı zam yapmayan o da yapsın.

Enes

MFC Üyesi
Konular
885
MFC Puanı
8,610
Ohooo tüm yatırımı sigaraya yapıcaz 4-5 yıl sonra heralde bu gidişle :D