• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konular
1
MFC Puanı
30
kesinlikle Verilmemeli

fırat kalkanı operasyonu ile şuan koruduğumuz bölgelere geri gönderilmeli orada kamp mı yaparlar şehirleri mi onarırlar kendi topraklarında yaşasınlar

İlksu

MFC Üyesi
Konular
589
MFC Puanı
30
Türkiye’deki Suriyelilerin Türk ekonomisi ve hatta Türk sosyal yapısının dengelerini bozma ihtimalinin çok yüksek olacağı açıktır.

Konular
14
MFC Puanı
170
suriyelilere su verilmesine karsıyıym benim gorusum haine laine yardım olmaz adamların etmedikleriadilik yok kendi kendi memleketini satıp kaçana bende acıma yok

Blessed

MFC Üyesi
Konular
3
MFC Puanı
0
Hayır verilmemeli, kendi vatandaşı işsiz ekonomik sosyal yönden zayıfken bunlara bu imtiyaz verilmemeli

Sezen

Emektar Üye
Konular
692
MFC Puanı
90,220
Bizim insanımız gözünü kırpmadan vatanı için savaşır ve ölene kadarda vatanından ayrılmaz! savaş cıktı vatanlarını korumayı bırak buraya gelen Suriyeliler keyif catıyor ayrıca savaş var madem bayramda milyonarca Suriyeli bayramlaşmaya gitti ! savaş varsa ne işleri var savaş yoksa hepsi ülkelerine gitsin artık.. Türk insanının görmedigi imtiyazlara sahip oldular asla ve asla vatandaşlık verilmemeli. Dinde insanlara kucak açma varsa bunu ilk önce arap ülkeleri yapmalıydı ama adamlar biliyor ülkelerinin ne hale gelecegini hiç birini kabul etmediler , okumus insanlarını avrupa aldı geri kalan insanlar Türkiye de neler yapiyor anlatmaya gerek yok sayelerinde bizim insanlarımız işden cıkarıldı.

Konular
14
MFC Puanı
170
Bizim insanımız gözünü kırpmadan vatanı için savaşır ve ölene kadarda vatanından ayrılmaz! savaş cıktı vatanlarını korumayı bırak buraya gelen Suriyeliler keyif catıyor ayrıca savaş var madem bayramda milyonarca Suriyeli bayramlaşmaya gitti ! savaş varsa ne işleri var savaş yoksa hepsi ülkelerine gitsin artık.. Türk insanının görmedigi imtiyazlara sahip oldular asla ve asla vatandaşlık verilmemeli. Dinde insanlara kucak açma varsa bunu ilk önce arap ülkeleri yapmalıydı ama adamlar biliyor ülkelerinin ne hale gelecegini hiç birini kabul etmediler , okumus insanlarını avrupa aldı geri kalan insanlar Türkiye de neler yapiyor anlatmaya gerek yok sayelerinde bizim insanlarımız işden cıkarıldı.

sevgili Sezen dediklerine katılıyorum savas var ama bu kaçanların olduğu bolgede çok olmadı yıkım oldu ... savunma yok savas evvelide sonrasıda onlarca kez gittim suriyeye bunlar o zamanlar bile vatan duygusunda değildi savastamı olucak .. ee devlet maas kartı vermiş yerine gore belli buyuk marketlerden alışveris kuponu vermiş 25 milyon kayıtlı tedavi edilmiş ya dusun sene... bu memlekette 1 yıl sonra ameliyat sırası alan insan var ... ölsünler umrumda değil

Konular
32
MFC Puanı
1,130
Herkes verilmemeli derken resmen çemkirmiş :) Evet belki verilmemesi doğrudur bende istemiyorum verilmesini ancak bu onların insan olduğu ve yardıma muhtaç olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Ülkeleri savaşta dahi olsa silahlı adamlara karşı taş atacak değiller ya. Her ne kadar zarar ziyan yaratsalar da yorum yapanlar ve onları istemeyen arkadaşlar önce ellerini bir vicdanlarına koyup; "Bu durumda ya biz olsaydık? Ailem, arkadaşlarım, akrabalarım.. oradan oraya sürüklenip tanımadığım bir yerde tanımadığım insanların bana nefret dolu bakışlarına ZORUNDA olduğum için katlanmak ister miydim?" diye düşünmeli bence. Bizler Türk'üz, Müslüman'ız. Her ne kadar bize zarar verecek dahî olsa başkalarına yardım etmek kanımızda var. Biz ne kadar istemesek bile maalesef bu karar bize ait değil ki, sözde adaletli ve laik bir ülkede yaşıyoruz.

Ayrıca bugün yapılan bir iyiliğin ileride nerede, ne şekilde karşımıza çıkacağı belli olmaz. Bunu unutmayalım.

Konular
14
MFC Puanı
170
Herkes verilmemeli derken resmen çemkirmiş :) Evet belki verilmemesi doğrudur bende istemiyorum verilmesini ancak bu onların insan olduğu ve yardıma muhtaç olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Ülkeleri savaşta dahi olsa silahlı adamlara karşı taş atacak değiller ya. Her ne kadar zarar ziyan yaratsalar da yorum yapanlar ve onları istemeyen arkadaşlar önce ellerini bir vicdanlarına koyup; "Bu durumda ya biz olsaydık? Ailem, arkadaşlarım, akrabalarım.. oradan oraya sürüklenip tanımadığım bir yerde tanımadığım insanların bana nefret dolu bakışlarına ZORUNDA olduğum için katlanmak ister miydim?" diye düşünmeli bence. Bizler Türk'üz, Müslüman'ız. Her ne kadar bize zarar verecek dahî olsa başkalarına yardım etmek kanımızda var. Biz ne kadar istemesek bile maalesef bu karar bize ait değil ki, sözde adaletli ve laik bir ülkede yaşıyoruz.

Ayrıca bugün yapılan bir iyiliğin ileride nerede, ne şekilde karşımıza çıkacağı belli olmaz. Bunu unutmayalım.

ben direk cemkiren biri olarak yanıtlıyım isterim...

benim milletim bilinen 16 yıkılmıs devletin arından 17 cisini kurmustur ... bu serefli millet istese kacar somurulur teba altında yasar bizde muhtemelen ne halde olurduk ama seref varsa var bu dediklerim ... suriyede savasanlar tukruyormu esat askerlerine tasmı atıyor sanıyorsun iki tarafada muhimmat takviyesi yapılıyor zamanında yasınız yeterse hatırlarsınız korfez kirizini sırayla bi abd bı rusya desteklerdi benzer durum arap baharı ne komik dimi ...ne ironik dimi baktığında suriyede bitmeyen sozde savas turkiyenin basına bela edilmek için var ... muhtac diyenlere son 5 yılda arapların aldıkları mulkelere bakmalarını siddetle tavsiye ederim suriye olakalı jiplere bi bakın derim... diceksiniz ki hepsimi boyle yuzde 70 ı geri kalanıda hırsız ...

ve inanın biz herkese kucak acarız actık ta hatta kurtulus savasında fransız askerleri ile yemenden donen osmanlı zabitlerini kuyu kebabı yapan(cevirire buna benzer anlam sıkıyor bildiğin yakmıslar yazar frnasız komutan)lara bizi satan adi mahluklara biz kapı actık onlar gaspından hırsızlığa dunya iş yaptılar şimdi ben niye acıyorum ... ben musluman ve turkum ... benimsoyum serefsizlik yapmadı benim mukafatım bu güzel ülke onların soyu serefsizlik yaptı talas savasından bu yana hemde aralıksız bakın hallerine ... arap baharı :D baskaldıranların basının kesilmesi haktır kaldırmasınlar bana ne ... ben umursamam ölmeleride umrumda değil sokak kopeklerine acırım beslerim severim kopeklerden korkmama rağmen ama bir suriyeliye acımam sadece cocuklarına uzulurum oda bi yasa kadar fıtratı gereği melektir sonrasını kendi secer diye ...

Henna

MFC Üyesi
Konular
21
MFC Puanı
90

insanlarla ayni fikirde olmak zorunda degilsiniz.. Goruslerimiz ve dusuncelerimizde uyusmaya bilir, Ama bu Sana insanlara cemkiriyor Deme Hakkini vermiyor.. bizler vicdansiz insanlar degiliz, herkea fikrini cok guzel dile getirmis..Kendi ulkesinde savasindan kacip burda tatil yapan Eli silah tutan Erkeklere Tahammulumuz yok.. Eger fikirlere sayginiz yoksa bosa burda elinizi yormayin..

Bana gorede siz cemkirmissiniz, Verilmesin diye herkese ustelik..!!

Loony

MFC Üyesi
Konular
305
MFC Puanı
180

Bildiğin ne desemde farklı olurum, ilgi çekerim ayakları bunlar.
Sadece yüzeysel bakıyorsun ayy yazık onlar insan değilmi ?
Bizde biliyoruz gayet tabi.
Sen hayatın farkında olmayabilirsin ama herşeyde ayrıcalıkları var.
Kendi milletimize verilmeyen ayrıcalıklarla bizim paramız bizim vergilerimizle geçiniyorlar.
Milletimiz karnını doyuramıyor.
Daha ne kadar besleyeceğiz?
Üstelik hiç bir işe yaramamalarına rağmen.
Çocukların suçu yok onlar haricinde lafım hepsine.
BirAZ mantık yahu.

Ayrıca fikirlere saygı duymayı öğren.
Buda senın fikrindir ama ÇEMKİRMEK yerine sende kendi fikrini beyan edebilirdin.

Neden her fırsatta muhalefet olmaya çalışıp insanları kışkırtıyorsunuz anlamıyorum.
Herkesin düşüncesi kendine .
Laf atmak niye ?

Konular
32
MFC Puanı
1,130
Afedersiniz ama burada sanırım beni yanlış anladınız :) Ben kalkıp onlara vatandaşlık verilsin demedim tekrar okuyun yazdıklarımı. Ben sadece İNSAN lügatında İNSAN olarak bakmalıyız dedim.

Burada çemkirmek sözcüğünü farklı yerlere çekip birbirimize taraf oluşturmak ya da birini kötü göstermeye gerek yok.

Benim hakkımda da hiç bir şey bilmiyorsunuz bu şekilde yorum yapma hakkına sahip değilsiniz. Fikrinizi beyân edebilirsiniz saygı duyarım. Sizde benim fikirlerime saygı duymak zorundasınız.

Loony

MFC Üyesi
Konular
305
MFC Puanı
180
Afedersiniz ama burada sanırım beni yanlış anladınız :) Ben kalkıp onlara vatandaşlık verilsin demedim tekrar okuyun yazdıklarımı. Ben sadece İNSAN lügatında İNSAN olarak bakmalıyız dedim.

Burada çemkirmek sözcüğünü farklı yerlere çekip birbirimize taraf oluşturmak ya da birini kötü göstermeye gerek yok.

Benim hakkımda da hiç bir şey bilmiyorsunuz bu şekilde yorum yapma hakkına sahip değilsiniz. Fikrinizi beyân edebilirsiniz saygı duyarım. Sizde benim fikirlerime saygı duymak zorundasınız.

Sen bizi vicdansızlıkla insanlığımızla itham ederken
Bravo çok güzel fikir saygı mı duyuyorz dicez.
Komik olma.
Saygı beklıyorsan saygı göstereceksin önce :)

Konular
32
MFC Puanı
1,130
@Bia ben kimseye vicdansız demedim, siz üstünüze alınmışsınız. Kimsenin vicdanını sorgulamak bana düşmez. Herkesin günahı kendi boynunadır. Ben sadece çevremde bazı insanların gördüklerini dile getirdim. Saygı aşağı ya da yukarı çekilecek bir kavram değildir. Herkesi kapsar ve hayatım boyunca kimseden saygıyı öğrenmedim bu yaştan sonrada kimseden öğrenecek değilim. Eğer yanlış anlaşıldıysam kimse kusura bakmasın. Sorunu olan varsa dile getirebilir bende fikirlerimi beyân ederim, kimseyle sorunum yok :)

Konular
14
MFC Puanı
170
arkadaslar bize bişey veren yok :D vericekse zaten c baskanı vericek gerip gerilmenin manasıda yok herkes kendince bişeye inanmıs

haydi halaya ya takılın siz bana boşverin :D :f38:

delilik iyidir deliye uymakta iyidir ... sizde suriyeye gider vatandaslık alırız inat değilmi :f38:

kırmayın biribirinizi...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...