• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Sonbaharda kilo vermenin yolları

Herkül

Admin
Konular
8,797
MFC Puanı
17,460
Sonbaharda kilo vermenin yolları
nJ24N5.jpg

Dizi izlerken sağlıkla kilo verin

Sonbaharda yeni sezon dizileri başlar, televizyon karşısında daha fazla zaman harcarız. Esasında, bunu daha faydalı bir şekilde kullanabiliriz. En sevdiğiniz diziyi açın, karşısına spor aletini yerleştirin. Dizi izlerken bisiklet sürme, yürüme, ip atlama, koşma, step gibi kilo vermeye yardımcı sporlar yapabilirsiniz.

Pratik bilgi: Eğer, evde spor aletiniz yoksa yerinizde yürüyebilir veya salonu hızlı adımlarla koşabilirsiniz. Her gün 25 dakika dizi izlerken spor yapmak kilo vermenize yardımcı olur. Deneyin, göreceksiniz!

Zayıflamaya yardımcı bitkiler kullanın

Maydanoz, nane, biberiye, dereotu gibi zayıflamaya yardımcı bitkiler, sonbaharda en taze haliyle karşımıza çıkar. Bu şifalı bitkileri salata ve yemeklerimize ilave edebilir veya özel zayıflama tariflerinde kullanabiliriz.

Naneli zayıflama suyu tarifi: Bir litre oda sıcaklığında suyun içerisinde 10 adet taze nane yaprağı, 1 adet dilimlenmiş limon ve 1 adet çubuk tarçın ekleyip karıştırın. Sabaha kadar bekletin. Ertesi gün ana ve ara öğünlerden önce birer bardak içip bitirin. Detoks suyu, her gün taze malzemelerle yeniden hazırlayın.

Sosyal hayatın şişmanlatıcı etkisi azalır

Kendimden biliyorum: Eğer evdeysem, düzenli ve temiz beslenmeye devam edebiliyorum. Özellikle yazın, arkadaşlarım veya ailemle sosyal hayata katıldığımda beslenme düzenim bozuluyor. Aklımda yokken, önüme gelen tatlıyı yiyor veya dışarıda tuvalete gitme korkusundan su içmiyorum. Sonbaharın güzel tarafı ise, hayatımıza doğal bir düzen getirip kilo vermeyi kolaylaştırmasıdır.

Soğuk havalarda evde daha çok vakit geçiririz ve böylece sonbaharda kilo vermenin yollarından biri kendiliğinden oluşur. Ev yemeği pişirir, kendi tuvaletimizi kullanacağımız için rahat rahat su içeriz.

Sonbaharda kilo vermek için günlük yazın

Sonbaharın sakinleştiren etkisini, kilo vermek için kullanabilirsiniz. Her gün kendinize 10 dakika ayırın. Bir deftere veya telefonunuzdaki notlar bölümüne o gün nasıl beslendiğinizi, ne kadar spor yaptığınızı yazın… Emin olun ki yazmak size disiplin kazandırır. Beslenme bilinci oluşturur ve bir diyet listesine bağlı kalmadan kilo vermenin yollarını öğrenmiş olursunuz.

Sonbaharda kilo vermenin yollarını ana hatlarıyla anlattım. Gözümüzün önünde olan ancak fark etmediğimiz bazı noktalara değindim. Elbette, temiz beslenmeye devam etmek ve hava çok soğuk olsa bile dışarıda yürümek gerekiyor. Zaten biliyorsunuz, “Yüksek Topuklar” kadın portalımızda zayıflama, diyet, sağlıklı beslenme gibi birçok konuda size özel haberler hazırlıyoruz. Ana sayfamızda veya arama bölümüne yazarak birçok güzel bilgi edinebilirsiniz.