• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Sönmüş Ateşin Külüyüm

diShy

Onursal Üye
Konular
32,527
MFC Puanı
2,580
İstanbul yaza hazırlanıyor şu günlerde Güneş sarı sıcak halini yeni yeni göstermeye başladı

Bense uzun bir aranın ardından biriktirdiğim onlarca mısra ile düşeceğim yine sayfana

Öncelikle bilmeni istiyorum, bıraktığın yerde değilim O zaman ki adama benzemiyor artık suretim

İçimde söndürülmüş yangınların isi var, her yanı saran keskin bir yanık kokusu Hani derler ya nefesi kesilir insanın diye, aynen öyle Nefesim sönen yangınların küllerine hapsoldu

Ölmekle ölmemek arasında gidip gelen sırat yolcusuyum sanki

Çok yazdım sana, her tercih bir kaybediştir diye

Değişmedi yine

Tercihi yapan sen oldun, tezime göre kaybedende

Öyle bir haldeyim ki ne çok sevdiğim İstanbul kendime getirebilir beni ne de mavisine hayran olduğum denizler

Kız'ın Kulesi ne kadar uzakmış meğer ve ne kadar karanlıkmış aslında geceler

Sevmek yürek işidir derler

Sevmek için önce yürek gerek derler

Hani vardır elbet herkesin kalbi, yüreği ama bu cümle içinde kullanılan yürek biraz cesaret aslında

Biraz gözü kara olmak, biraz sözünün arkasında olmak

Aşk dedikleri aslında fedakarlık ve feragatın boyut değiştirmiş hali

Kendini kendinden ne kadar soyutlarsan o kadar aşk oluyorsun

Koşulsuz ve karşılık beklemeden yapıyor ya da yapmıyorsun

Sonrası doğal bir refleks olarak karşına çıkıyor, yaptıklarının ya da yapmadıklarının karşı taraftan sana dönüşlerini gözlemliyorsun

Ne kadar aşksan o kadar aşk olmasını bekliyorsun, yanıldığını görünce içinde koca bir boşluk açılıyor

Pişmanlıkla doldururum diye geçiştiriyorsun kendini ilk anda, olmuyor Belki biraz nefret eklerim diyorsun, yapamıyorsun Lanetler okumanın bir faydası olup olmadığı konusunda kendinle bahse giriyorsun sonra, yine kaybediyorsun

Sönmüş bir ateşin külü olmak böyle birşey işte

Ne yana baksan kıyaslandığın detaylar geliyor aklına

Kıçı kırık mısraların ile kendini ifade etmeye çalışıyorsun, cümlelerin devrik kalıyor

Terbiyen öfkeni tutsun istiyorsun ama dişlerinin arasından çıkıyor o afili küfürler

Şimdi anasını avradının önüne katıp bu yazının sonunu getirmek gerek

Çok değildi istediğim, ucuza gittim

Sorma, bir pula hibe edildim..