• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Sosyal Yardım Alanlar Dikkat!

Konular
10,476
MFC Puanı
290
Geçen yıl bütçeden 2.2 milyar liralık sosyal yardım yapan hükümet, gerçek ihtiyaç sahiplerini belirlemek için attığı önemli adımla yardım alanların kredi kartını izleyecek. Buna göre, Banka Kartları ve Kredi Kartları Yasası'nda değişiklik yapılarak, sosyal yardım alanların kredi kartı ve banka harcama bilgileri gelir testi işlemlerinde kullanılacak.

ÖZELLEŞTİRME 5 YIL UZADI

Düzenlemeyle kamu bankalarının özelleştirilmesi dünya ekonomisindeki konjonktürel nedenlerle 5 yıl uzatılıyor. Bireysel emekliliğe gelir vergisi muafiyeti getiriliyor. Türkiye İstatistik Kurumu'ndan (TÜİK) bilgi gizleyen kurumlara para cezası verilecek. Hava taşıtlarında mobil elektronik haberleşme hizmeti sunmak üzere yetkilendirilen işletmecilerden de Hazine payı alınacak. Büyükşehir belediyeleri akaryakıttan alınan ÖTV gelirlerinden pay alamayacak.