• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Star Trek, konusu ne, oyuncuları kim ?

saphira

Emektar Üye
Konular
754
MFC Puanı
53,990
0796366.jpg

Yönetmen : J.J. Abrams
Senaryo : Roberto Orci, Alex Kurtzman, Gene Roddenberry
Oyuncular : Chris Pine, Zachary Quinto, Eric Bana
Ülke : ABD, Almanya
Tür : Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu
Yılı : 2009
IMDB : 7.9

Konusu

Bugüne kadar yapılmış en gelişmiş uzay gemisi Atılgan’ın mürettebatının gençlik yıllarındaki ilk tanışma günlerinin inanılmaz öyküsünü anlatan “Star Trek” ile tüm zamanların en büyük macerasına hazır olun. Henüz çaylaklık günlerini yaşayan mürettebatımız, aksiyon, komedi ve kozmik tehlikelerle dolu bir yolculukta; insanoğlundan intikam alma misyonunu yüklenmiş şeytani güçleri durdurmanın çaresini bulmaya çalışacaklar.

Galaksinin kaderi birbirinden çok uzaklarda doğmuş iki sıkı rakibin elindedir. Bir tarafta Iowa’daki çiftlikte doğup büyümüş, serseri ruhlu, heyecan ve macera arayan genç James Tiberius Kirk (Chris Pine) vardır. Diğer tarafta ise Vulcan gezegeninde büyümüş olan ve yarı-insan özgeçmişi nedeniyle kendi toplumunca dışlandığını hisseden, Starfleet Akademi’ye Vulcan ırkından kabul edilen ilk öğrenci olan Spock (Zachary Quinto) yer alır.

Kirk ile Spock’un kişilikleri çok farklıdır. Kim olduklarını, bu dünyaya ne verebileceklerini bulmaya çalışırken Starfleet Akademi’deki eğitimlerde birbiriyle rekabet halinde iki öğrenci olup çıkarlar. İkisinin de tarzı çok farklıdır. Birisi tutkularıyla hareket ederken diğeri mantığın sesini dinler. Sürekli muhalefet halinde meydan okurcasına davranırken birbirlerinden hoşlanmazlar. Gelmiş geçmiş en gelişmiş uzay gemisi Atılgan için seçilen çok özel mürettebat arasında ikisi de yer alacaktır.

Mürettebatın başında deneyimli Kaptan Christopher Pike (Bruce Greenwood) vardır. Diğerleri ise, uzay gemisinin tıp subayı Leonard “Bones” McCoy (Karl Urban); ileride geminin başmühendisi olacak Montgomery “Scotty” Scott (Simon Pegg); iletişim subayı Uhura (Zoe Saldana); deneyimli dümenci Sulu (John Cho) ve 17 yaşındaki dahi çocuk Chekov’dur (Anton Yelchin). Atılgan’daki ilk yolculuğa çıkarken onları sonsuza kadar bağlayacak sadakat, dostluk ve cesaret gibi kavramlar sınavdan geçecektir.

Tüm bunların ortasında Kirk ile Spock, kaçınılmaz kaderleriyle yüz yüze kalırlar. Daha önce hiç gidilmemiş, hayal bile edilemeyen tehlikelerle dolu yolculukta mürettebatı yönetebilmek, ikisi arasında oluşacak sıradışı ama güçlü dostluğa bağlıdır.

Fragman

fyself

MFC Üyesi
Konular
2
MFC Puanı
3,370
Bu serinin çok abartıldığını düşünüyorum :confused:

saphira

Emektar Üye
Konular
754
MFC Puanı
53,990
Hayır maalesef değilim. Seri için yüzüklerin efendisi veya matrix derim star wars listemde değil :)
genelde 2 si birbirine birazcık rakipler ya Star wars ve Star trek =)) o yüzden dedim..

Yüzüklerin efendisi bence başlı başına güzel bi yapım benimde favori serilerimden biridir Hobbit ile birlikte.. hem kitapları hem filmleri izlenmiş okunmuştur.. kitapları 2 kez okudum ama filmleri çok kez izledim =))

Matrix ise başlı başına bi baş yapıt =))

ama star wars da kendi baloncuk dünyasında cidden süper bi seri.. Günümüzde hala o zamanda çekilen seri bölümlerin kalitesini yakalayamamış tonlarca dizi / film var =))

ben bide (aramızda kalsın ssshhhh) Harry Potter çok severim =))

fyself

MFC Üyesi
Konular
2
MFC Puanı
3,370
genelde 2 si birbirine birazcık rakipler ya Star wars ve Star trek =)) o yüzden dedim..

Yüzüklerin efendisi bence başlı başına güzel bi yapım benimde favori serilerimden biridir Hobbit ile birlikte.. hem kitapları hem filmleri izlenmiş okunmuştur.. kitapları 2 kez okudum ama filmleri çok kez izledim =))

Matrix ise başlı başına bi baş yapıt =))

ama star wars da kendi baloncuk dünyasında cidden süper bi seri.. Günümüzde hala o zamanda çekilen seri bölümlerin kalitesini yakalayamamış tonlarca dizi / film var =))

ben bide (aramızda kalsın ssshhhh) Harry Potter çok severim =))
Bir şey diyemiyorum Çünkü filmler hakkında hiçbir bilgim yok ilgi alanıma girmediği için fragman dahi izlemişimdir.
Matrix ve yüzüklerin efendisi kendini ispatlamış zaten ki aynı şekilde bende tekrar tekrar izlemişimdir. Hatta tolkin kitaplarından serilerim var özellikle silmarillion 2 defa okudum yakında da dizisi geliyor ?
Harry Potter parça parça izlemiştim daha sonra bitireyim dedim baştan serileri bitirdim ama bende bir şey uyandırmadı yani oda listemde yok ?

saphira

Emektar Üye
Konular
754
MFC Puanı
53,990
Hatta tolkin kitaplarından serilerim var özellikle silmarillion 2 defa okudum yakında da dizisi geliyor ?

benimde kütüphanemdedir, okudumda =))

zevkler renkler..

ve dediğin gibi ilgi alanı meselesi ben bi tık daha ilgilendiğim için olsa gerek =))

fyself

MFC Üyesi
Konular
2
MFC Puanı
3,370
benimde kütüphanemdedir, okudumda =))

zevkler renkler..

ve dediğin gibi ilgi alanı meselesi ben bi tık daha ilgilendiğim için olsa gerek =))
Benim film zevkim farklı biraz mesela inception, fight clup, dark city, donnie darko vs gibi filmleri biliyorsan eğer işte o benim zevkim ? ayrıca haftasonu bi film izlemiştim netflixten kore yapımı filmin adı telefon izle derim ?

saphira

Emektar Üye
Konular
754
MFC Puanı
53,990
izledim Telefon u =))

biraz beyin yakan düşündürücü şeyler seviyosun o halde =))

dark ı izledin mi ya da black mirror ?

fyself

MFC Üyesi
Konular
2
MFC Puanı
3,370
izledim Telefon u =))

biraz beyin yakan düşündürücü şeyler seviyosun o halde =))

dark ı izledin mi ya da black mirror ?
Black mirror bitirdim yeni sezonlarını bekliyorum. Dark 3. sezondayım ama henüz başlamadım eski bölümlere tekrar bi göz atmam lazım :D

Yani biraz öyle evet sıradan filmler zaten izleniyor önemli olan düşündürücü veya hayatın bir noktasına atıfta bulunan filmler daha çok ilgimi çekiyor :D

saphira

Emektar Üye
Konular
754
MFC Puanı
53,990
Black mirror bitirdim yeni sezonlarını bekliyorum. Dark 3. sezondayım ama henüz başlamadım eski bölümlere tekrar bi göz atmam lazım :D

Yani biraz öyle evet sıradan filmler zaten izleniyor önemli olan düşündürücü veya hayatın bir noktasına atıfta bulunan filmler daha çok ilgimi çekiyor :D
=))

şimdiden keyifli seyirler