• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Güncel Steam’de zam yağmuru kaldığı yerden devam ediyor

Üyelik Tarihi
28 Şub 2020
Konular
2,107
Mesajlar
26,098
MFC Puanı
301,150

Türk oyuncuları için en önemli oyun platformu olan Steam, bir kez daha zam haberleriyle gündeme gelerek kullanıcılarını fazlasıyla üzdü.​

Oyun dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Steam, ülkemizdeki oyuncular için ayrı bir önem taşıyor. Yüksek döviz kuru ve artan enflasyonist ortam nedeniyle artık yanına yaklaşılmaz hale gelen oyunların aksine, son derece makul fiyatlardan oyunseverlerin binlerce içeriğe ulaşabilmesine imkân tanıyan Steam, özellikle düşük döviz kuru önerisi sayesinde yıllarca bu misyonunu başarı ile sürdürmüştü.

Ancak döviz kurunun 18,00-TL’nin üzerine çıkmasıyla birlikte oyun fiyatı öneri robotunu güncelleyen Steam, buradaki döviz kuru ayarını 1,80-TL’den 10,00-TL’nin üzerine çekmişti.

Her ne kadar Steam’in “bu oyun şu fiyattan satılabilir” şeklinde öneri yapmasını sağlayan bu robotun yasal bir bağlayıcılığı olmasa da, şirketlerin oyunlarını Steam’de listelerken bu robottan yardım aldıkları kesin. İşte tam olarak bu nedenle Black Friday etkinliği sayesinde azalan oyun fiyatları bir kez daha ve üstelik eskisinden çok daha yüksek bir hızda artmaya devam ediyor.

Steam tarafından servis edilen son listelere göz attığımız zaman, düne kadar 10,00 – 11,00-TL’den satılan onlarca oyunun fiyatının 400,00-TL’ye yaklaştığını görüyoruz. Bunun anlamı ise Steam’de onlarca oyun %3.000 civarı zamlarla karşı karşıya. Bu oyunlara DICE’ı örnek gösterebiliriz. Onlarcası gibi bu oyunda birkaç gün öncesine kadar 11,00-TL’ye satılırken şimdiki fiyatı tam 340,00-TL. Ne diyelim umarız fiyatlar daha da artmaz da en azından kampanya dönemlerinde yeniden uygun fiyatlardan erişilebilir hale gelir.
 
Üst