• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Şu An Hangi Kitabı Okuyorsunuz?

Konular
148
MFC Puanı
60
Herkes şu an okuduğu kitabı burada paylaşsın ve kitap hakkında görüşlerini yazsın

Böylece beğendiğimiz kitaplar hakkında fikir sahibi oluruz.
Konunun hepimiz için yararlı olması dileğiyle :)

İlk ben başlayayım
Şu an

Dostoyevski- Yeraltından Notlar
Dostoyevski- Ölü Evinden Anılar
Gothe- Genç Werther'in Acıları
' nı okuyorum

Genç Werther'in Acıları (126 sy.)
Kitabı bitirmeme çok az (20 sayfa sanırım) kaldı. Kitapta Werther'in evini terk etmesinin ardından yaşanan olaylar Werther'in arkadaşına yazdığı mektuplar halinde anlatılmış. Asıl konu Werther'in arkadaşına yazdığı mektuplardaki aşk acısı. Bu aşk acısından dolayı gerçekleşen arkası bitmez hüzünlü olaylar anlatılıyor.
Kitap ilk çıktığında birçok intihar vakası yaşandığı için yasaklanmış. Ama şahsen ben o etkiyi göremedim kitapta. Belki de çeviriden dolayıdır. Yayın söylemek isterdim fakat yasak mı değil mi bilmiyorum. Öğrenince beğendiğim veya beğenmediğim yayınları burada yazarım

Ölü Evinden Anılar (397 sy.)
Olaylar kasabaya bir suçlunun gelmesi ve vefat etmesi ile başlıyor. Vefatın ardından kitabın anlatıcısı suçlunun evine gidiyor ve bir anı defteri buluyor daha sonra bunu okumaya başlıyor.
Dostoyevski'nin 4 yıl sürüldüğü Sibirya'daki anılarını taşıyor kitap. Oradaki mahkumları ve yaşadıklarını anlatmış kitap. Şimdi konusu bakımından size sade geliyor olabilir fakat okuduktan sonra 'anlatılmaz okunur' dedirten bir kitap olduğunu fark edeceksinizdir. Ama çeviriye dikkat! Her yayının kitabı bir olmuyor.

Yeraltından Notlar (160 sy.)
Kitabın başında da yazdığı üzere varoluşçu düşünceyi ilk işlediği kısa romanıdır. Bu kitaba da yeni başladım fakat başından itibaren beni kendine bağlamayı başardı. Dostoyevski'nin Kumarbaz'ından beri ilk defa okumaya başladığım anda bir kitaba ilgi duymaya başladım. Kitap anlatıcının kendini tanıtmasıyla başlıyor fakat bu normal bir tanıtma değil. Okuyun ve kendiniz görün :) Söyleşi havasında başlayan sizi hem güldürüp hem şaşırtan bir kitap. Kitabı henüz bitiremedim fakat sonunun da iyi olacağından eminim.
Okumaya devam ediyorum, bitirince tekrar bu kitap hakkında görüşlerimi yazacağım.

Not: Sayfa sayıları yayınlara göre değişebilir.

Konular
148
MFC Puanı
60
Yeraltından Notlar

Bitirdiğim anda en'lerim arasına giren bir kitap oldu. Kitabın başındaki psikolojik tahliller yazarın kendi ile çelişmesi, tanık gösterdiği kişiler ve örneklemeler kitabı ndan yenilmeyecek hale getiriyor. Okunmasını kesinlikle tavsiye ettiğim kitap arasına girdi bu kitap da.

Zülfü Livaneli - Serenad (480 sy.)

Bir hukuk profesörünün İstanbul'a konuşma yapmak için gelmesi ile başlıyor kitap. Ama fark ediliyor ki profesör sadece konuşma yapmak için gelmemiş İstanbul'a.
Profesör'ün aşkı Maya adlı baş karakterin üzerinden anlatılıyor. Her ne kadar aşk romanı olarak görünse de devlet yapısına ve dönemin Nazi Almanya'sına eleştirilerin eksik olmadığı bir kitap. Akıcı ve kendini okutturan bir kitap

niceseyler

MFC Üyesi
Konular
2
MFC Puanı
0
Metropol Rüyaları - B. Ergin Borobey

Bir zamanlar çok kaybettikleri için artık kaybedecek hiçbir şeyi olmayanların ve çok sevdikleri için artık hiçbir şeyi sevmeyeceklerin hikâyesidir...

MonteKristo

Emektar Üye
Konular
272
MFC Puanı
10,320
Sadece Aptallar 8 Saat Uyur-Erdal Demirkıran

Kitaba daha dün başladım. Bu yazarın okuduğum ilk romanı. Okuduğum diğer kitapları roman değil de daha çok kişisel dönüşüm şeklindeydi.
Roman Kendyn isimli kahramanımızın, bir cin tarafından tokatla uyandırılmasıyla başlıyor. Cin, Kendyn'e bir dilek hakkı sunuyor ve Kendyn de iki kat fazla yaşamayı diliyor. Cin de kafasında bir kaç ufak işlem yapıyor (günde 8 saat değil de 4 saat uyumak gibi) zaten iki kat daha fazla yaşamanın Kendy'nin elinde olduğunu savunuyor.
Kitabın yarısına geldim. Demirkıran, ise bu kitabını sadece okuyup bir köşeye bırakan insanların bile uyku saatlerini düşüreceğini belirtiyor. Bakalım benim uykum kaç saate düşecek :)

KalbimdekiDeniz

MFC Üyesi
Konular
1,319
MFC Puanı
940
Pia - Bana Kadar yolun var

Anlatılacak birşey yok
Kadın aşık olduğu adama duyduğu sevgi nefreti kitaba akıtmış
Çok güzel bir kitap.
Az kaldı bitirmeme.

Efe1

MFC Üyesi
Konular
0
MFC Puanı
60
Şu an değilde en son kitabı sorarsanız: Büyük Umutlar"Charles Dickens"romanını okumuştum.

ArtemiS

Onursal Üye
Konular
713
MFC Puanı
33,400

Sarah Jio - Yeşil Deniz Kabuğu :gulumse

uyusukkontes

MFC Üyesi
Konular
5
MFC Puanı
20
Biraz önce J.K. Rowling- Ozan Beedle'ın Hikayelerini okudum.
Albus Dumbledore'un notlarıyla beraber. Kitapta bahsedilen hikayeler işte.
Şimdi Philip K. Dick Uzayda Sukiastı okuyacağım. İkiyüzlü diye bir film seyrettim. Bu yazarın hikayesinden uyarlamaymış. Çok güzeldi. Kitaplarını okumaya karar verdim.

Konular
52
MFC Puanı
2,310
Franz Kafka - Dava kitabına başlamıştım lakin okumaya fırsat bulup bitiremedim.

Peony

Onursal Üye
Konular
12,075
MFC Puanı
57,450
John Verdon - Aklından Bir Sayı Tut