• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Sulu salata

OBERON

MFC Üyesi
Konular
2,670
MFC Puanı
1,410
Malzemeler:
Büyük boy domates
Orta boy yeşil biber
Salatalık
Maydanoz
Tuz
Sirke
Limon
Sızma zeytinyağı
Nane
Sarımsak
Soğuk su
Buz parçaları

Yapılışı:
Domatesle başlayalım! Şöyle kocamanından .Kaç tane mi? Ona siz karar vereceksiniz. Ben iki tane kullanıyorum. Domatesi incecik doğrayalım. Sonra yeşil biberleri incecik doğrayalım. 2 tanecik yeter. İsteyen acı biber kullanabilir. Bir tane salatalığımızı da cacık yapar gibi çentelim. Salata kasemize alalım. Beklesinler bakalım.
Başka bir kaba ben diyeyim yarım çay bardağı siz deyin göz kararı sızma zeytinyağımızı dökelim. Ege’nin meşhur sızma yağını kullanın derim. İyice çırpın bakalım. Şimdi limonunu da ekleyin. Finike’nin sulu limonunu deneyin derim. Uffff, ne çok şey önerdim değil mi? Tekrar çırpın. Korkmayın, korkmayın çırpın. Sıra geldi sarımsağa. Bir diş yeter. Tuzla ez bakalım şimdi. Ezdik mi? Katalım karışımımıza, tekrar çırpalım. Karışımı dökelim kasedeki salata malzemelerinin üstüne. Şöyle bir daha karıştıralım. Soğuk suyunuz vardır herhalde. 2 su bardağı boca edin üstüne. Bir kaç parçada buz. Tuzunu da unutmayın bu arada.
Sıra geldi maydanoz ve naneye. Yeterli miktarı zevkinize göre ayarlayın. İncecik doğrayın. Şöyle üstüne serpin. Ben cevizde koyuyorum.
Tercih sizin.

Afiyet olsun.